iFixit прави сечење на новиот iPhone X и ова изненадува дури и внатре

Уште еднаш ги имаме сите детали за новиот дефект на iFixit со модел на iPhone. Во овој случај, уредот што поминува низ табелата iFixit е новообјавениот iPhone X и ниту еден детал не бега од внатрешноста на уредот.

Во овие истражувања, преовладуваат две важни причини, максималната оценка добиена од производот што треба да се поправи во случај на прекин на екранот, внатрешно оштетување, промена на батеријата или слично, и откривање на внатрешните компоненти што компанијата не ги споменува во својата презентација, што во случајот со iphone обично батеријата или RAM меморијата.

На темата бодување, има работи што треба да се потенцираат и тоа е овој iPhone X има постигнато 6 од 10, со 1 што е резултат што треба да се бара. Ова значи дека новиот модел на Apple е прилично добар во идните проблеми со поправка, поправка на екранот или поправка на батеријата и суспендирање на опциите за повторна хидроизолација на iPhone откако ќе се поправи или тенки кабли што го поврзуваат внатрешниот хардвер и што го отежнува исклучувањето за поправки. На кратко, 6 од 10 не е лош резултат, но подобро е да не го кршите. понатаму задното стакло има најлоша можна поправка бидејќи е потребно да се расклопат сите внатрешни компоненти за да може да се замени во случај на кршење.

За RAM меморијата бидејќи веќе е познато дека има 3 GB и батеријата во овој случај е двојна, Да, батеријата на iPhone X стана „батерии“ на новиот iPhone, бидејќи додава две во форма на „L“ што го прават ова неговата автономија да остане во добра форма и покрај тоа што има OLED екран и другите сензори што би можеле намалување на нивното времетраење. Сите делови може да се најдат во Официјална веб-страница на iFixit. Apple не остава ништо на случајноста и во овој iPhone X сè се мери на милиметар, така што ги има сите функционалности и можно е да се изврши поправка во случај на проблем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.