ИГТВ, ова е новата апликација на Инстаграм што се натпреварува против Јутјуб

IGTV

ИГТВ, гледате дека остануваме со ова име затоа што е многу можно да се соочиме со идната платформа за создавање содржина во видео формат што ќе биде најсилна во секторот во наредните месеци. Инстаграм е мајчината платформа и паралелно ќе ја имаме IGTV; Со други зборови: Инстаграм ТВ.

Самиот извршен директор на компанијата излезе на сцената и во презентација од неколку минути (околу 20 приближно), ја претстави новата платформа на која сакаат да се обложат откако ќе го видат постигнатиот успех Приказни на Instagram. Името дадено на новиот производ е IGTV и беше воведен како нов начин на консумирање содржина во вид на видео.

Кориснички интерфејс на IGTV

Instagram е апликација која е родена за мобилниот телефон. Затоа, на филозофијата на ИГТВ, исто така, требаше да се пристапи на ист начин. Но, ќе започнеме со прикажување на броевите што ги предаваше Кевин Систром: младите трошат помалку содржина преку телевизија (40 проценти помалку), додека потрошувачката се движи кон мобилна и ова расте 60 проценти.

Исто така, ко-основачот и извршен директор на Инстаграм го прослави тоа достигнаа 1.000 милиони корисници на Интернет и тоа не престанува да расте. Но, како што споменавме пред неколку редови претходно, ИГТВ е исто така роден со мобилен ум (Прво мобилен) И природниот начин да се погледне екранот на мобилниот телефон е вертикално.

IGTV ќе биде платформа каде што креаторите можат да објавуваат видеа до максимум час постојана репродукција. Исто така, не треба да се грижите дали треба да отворите нова сметка: платформата работи под истите квалификации како и вашата сметка на Инстаграм. Уште повеќе, ако сте еден од оние што управуваат со неколку сметки, тоа исто така ќе биде можно.

Секој корисник може да поставува видеа на ТВ Инстаграм. И да ги консумирам, во истото апликацијата На Инстаграм ќе се појави ново копче со иконата на новата платформа и во кое ќе бидете информирани во секое време кога ќе се постави ново видео од вашите омилени креатори. IGTV е достапна и за iOS и за Android.

IGTV: Видеа на Инстаграм (врска со AppStore)
ИГТВ: Видеа на Инстаграмслободен

IGTV
IGTV
Развивач: Instagram
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.