Call of Duty Black Ops IIII ќе има режим на Battle Royale

Неколку месеци, корисниците на паметни телефони можат да уживаат во PUBG Mobile, верзијата за мобилни уреди на оваа игра од типот на битка ројал, во која Може да биде само еден. Но, тоа не е единствената, бидејќи Fortnite, достапна само на мобилната платформа на Apple, се состои од истата работа.

Се чини дека гледајќи го успехот што овој вид игри го има на мобилните платформи меѓу корисниците кои немаат конзола (мојот случај), мотивирачки е тоа што многумина ја разгледуваат можноста да набават една (исто така и мојот случај). Програмерите на Call Of Duty не сакаат да бидат изоставени од ова растечкиот пазар на нови корисници и потврди дека следната верзија на Call of Duty ќе вклучува режим на битка ројал.

Исто така, потврдено е дека следната верзија на Call of Duty наречена Black Ops IIII ќе содржи три режими на игра: мултиплеер на Интернет, специјализиран систем (обновен од претходната верзија) и тактички режим. Исто така, ќе се карактеризира три различни сценарија поставени во три епохи и режимот на битка ројал чија работа ќе биде практично иста како онаа што моментално можеме да ја најдеме и во Fortnite и во PUBG.

Она што не е јасно во моментот е бројот на играчи кои можат заедно да учествуваат во овој режим. И во Fornite и во PUBG бројот на учесници е 100, па веројатно следната верзија на Call of Duty исто така покажете ни ист број на учесници.

Исто така е потврдено дека да се движи околу сцената ќе имаме на располагање поморски, копнени и воздушни возила Покрај тоа што имаа вештини за слободен пад пред полетувањето на падобранот (како во Fortnite и PUBG), покрај тоа што можеа да користат беспилотни летала на бојното поле. Ако сакаме да дознаеме повеќе за оваа игра, која ќе пристигне наесен, ќе мора да почекаме до Е3 2018, настан што ќе се одржи следниот месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.