ILIFE A11, алтернатива со многу карактеристики и добра цена [Преглед]

IИВОТ има семејство на роботски правосмукалки и други видови уреди дизајнирани да ни помогнат во нашите домашни работи кои, благодарение на нивното добро производство и перформанси, станаа индустриски стандард, добра референца кога ја барате врската помеѓу квалитетот и цена.

Како би можело да биде поинаку, Како може да биде поинаку, ви донесуваме длабинска анализа на новиот ILIFE A11, роботска правосмукалка со врвни карактеристики и умерена цена. Откријте со нас сите карактеристики на овој ILIFE A11 и зошто е позициониран како многу интересна алтернатива на пазарот.

Дизајн и материјали: На врвот на премијата

Што се однесува до дизајнот, ILIFE одлучи да продолжи да ги одржува своите модели на дизајн, кои во основа се оние што ги споделуваат огромното мнозинство уреди од овој тип. Во овој случај се соочуваме со уред на 350 x 350 x 94,5 милиметри за вкупна тежина што надминува 3,5 килограми, во рамките на индустриските стандарди.

За долниот дел има две тркала со амортизација, повеќенасочното тркало на предната страна и мешан силиконски валјак и најлонски четки за да се понуди темелно чистење на сите видови површини. Заден дел за системот за спојување на џогер и една ротирачка четка во горниот лев дел. Повеќе од доволно.

Дали сте заинтересирани да го купите ILIFE A11? сега можеш добијте ја најдобрата цена од тука

На врвот го имаме сензорот LiDAR кој командува со уредот, две копчиња за вклучување/исклучување и назад до станицата за полнење и пијано црна површина што ќе ги воодушеви љубителите на прашина и отпечатоци од прсти. Нема ексцентричност подалеку неговиот необичен систем за полнење.

Исток, далеку од тоа дека има иглички во основата на уредот, тој се наоѓа напред со две издолжени метални зони кои ќе се поклопат со нивните еднакви во основата за полнење, поврзани со електричната струја. Не знам какво влијание може да има ова на ниво на електричен ризик, искрено, ги претпочитам класичните пинови лоцирани во основата на уредот.

Технички карактеристики

Овој ILIFE A11 има сертификат ROHS, како и максимална моќност на вшмукување до 4.000 Pa во зависност од режимот за чистење што го избравме. За да го направите ова, тој е опремен со батерија од 5.200 mAh која ни овозможува чистење од приближно 180 минути. со најекономичен режим на вшмукување. Не успеавме да ја потврдиме оваа крајност бидејќи големината на куќата што се користи за преглед е многу помала од можностите за чистење на ILIFE A11, односно не успеавме да истрошиме повеќе од 50% од неговата батерија.

 • Имаме систем за мапирање со повеќе површини

Има технологија LiDAR 2.0 што прави прилично интересно и брзо мапирање, приближно добивајќи 3.000 примероци во секунда за максимален опсег од 8 метри. Алгоритмот CV-Slam покажа добри резултати во спроведената анализа, добро мапирајќи ги пречките како кревети, софи, па дури и маси. Почнувајќи од второто чистење, тој во голема мера ги оптимизира перформансите и ја забрзува постапката на суверен начин, нешто што е многу ценето на подот, каде што уредот не може да се остави сам на себе.

Режими за чистење и систем 2-во-1

Го истакнуваме фактот дека ILIFE гарантира дека во моделот A11 имаме вистински систем за чистење и вакуум две-во-едно. Иако ова е реалност што мораме да ја разјасниме, имаме еден резервоар за вода и нечистотија, 500мл за шут и само (но доволно) 200 за вода. Во овој случај, впечатливо е што има систем за „чистење“ кој симулира рачно вежбање со благо движење, тоа го прави нешто поефикасен и избегнува замаглување. Сепак, како што обично велам, овие џогери се прилично дизајнирани да дадат допир на паркет или дрвени подови, а особено лошо се сложуваат со керамичките подови каде што оставаат мноштво водени траги.

 • Резервоар за нечистотија: 500 ml
 • Мешан резервоар: 300 ml + 200 ml

Тој е способен за бришење и вшмукување во исто време, тоа ќе го прилагодиме преку неговата мобилна апликација. Во ова, Бесплатно и за Android и за iOS можеме да го синхронизираме ILIFE A11, па дури и да го поврземе со Alexa, Виртуелниот асистент на Amazon да ги почитува нашите прецизни упатства за задачите за чистење.

За возврат, имаме двоен начин на рачна употреба, преку програмабилната контрола вклучена со уредот, како и виртуелниот контролен систем вклучен во апликацијата. Откако ќе ја скенираме целата куќа, ќе можеме:

 • Поставете систем за чистење област
 • Поставете систем за зонско чистење
 • Изведете распоред за чистење
 • Изведете чистење на краевите или „Spot Mode“

Меѓу другите типични функции, како што е можноста за прилагодување на три моќи на вшмукување.

Сепак, немаме прецизни информации за децибелите меѓу кои ова ILIFE A11, сепак, далеку е од тоа да биде еден од најтивките на пазарот. Сепак, има „тивок“ систем за чистење што ја намалува моќноста, но од очигледни причини, исто така, значително ја намалува испуштената бучава.

Мислење на уредникот

ова ILIFE A11 чини 369 евра како општо правило, иако има бројни понуди на AliExpress, дури и со испорака од вашата област. што ќе ви овозможи да уживате по поприлагодена цена. Ова е уште една причина да се има на ум дека овој ILIFE A11 е алтернатива полна со карактеристики од високата класа по цена која е повеќе од средната класа. Веќе знаете дека капацитетите за чистење како општо правило се далеку од оние што ги нудат системите за рачно чистење, но вшмукување, 3D скенирање и неговата моќ на вшмукување ја прават многу интересна опција.

ILIFE A11
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
369
 • 80%

 • ILIFE A11
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 25 март 2022
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Вшмукување
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 85%
 • Апликација
  Уредник: 95%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Potencia
 • цена

Contras

 • Само со Алекса
 • Чуден систем за полнење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)