ILIFE H70, безжичната правосмукалка што ја баравте

ILIFE H70

Се чини дека таа „мода“ на автономни правосмукалки е малку чекор, или не. Но, истовремено тие цветаат други видови правосмукалки кои нудат можеби посигурно искуство за домашно чистење. Јасно е дека тие огромни правосмукалки со многу долги кабли заминаа во историјата. И тие се етаблираат на пазарот безжични правосмукалкиНа Денес зборуваме за ILIFE H70.

Концепт на правосмукалки за оние кои немаат доверба дека мало овално возило вдишува длабоко секој агол од куќата. Да не зборуваме за разлика во моќта што можеме да ја најдеме помеѓу правосмукалка од типот «conga» и рачна правосмукалкаНа За многумина, многу подобра алатка за темелно чистење на секој дел од нашиот дом или канцеларија.

ILIFE H70 решение за домашно чистење

Ако сакате да уживате во чиста средина дома и се грижите за чистење за тоа, важно е да имате што е можно повеќе помош. Меѓу бескрајните можности што можеме да ги најдеме денес на пазарот за кои ќе зборуваме ILIFE H70, правосмукалка безжичен, разноврсен и со повеќе од доволно енергијаНа Наоѓаме различни парчиња и додатоци за секоја површина и место во куќата.

Зафатете се од него Правосмукалка ILIFE H70 најдобра цена

Во зависност од нечистотијата и видот на површината што можеме да ги користиме два вида на вшмукување моќНа Моќ нормално, што е корисно за секоја ситуација со вшмукување моќ 10 KpaНа Или можеме да го активираме режимот максимум со што ќе добиеме моќ на вшмукување повеќе од двојно со 21 Кпа, така што нема дамка прашина за да се спротивстави.

Благодарение на вашата моќен мотор без четки Willе ја добиеме целата потребна моќ на најтивкиот начин. Пребројте со еден лесно празен сад за нечистотија со капацитет до 1,2 литриНа И сето негово деловите се отстранливи и се перат дури и во машина за миење садови. Неговата издолжена форма и ергономска рачка ни овозможуваат совршено да го вакуумираме подот, но и вертикални површини или дури и тавани.

ILIFE H70 за вашиот дом

Еден од важните детали што треба да ги земеме предвид кога сакаме да добиеме правосмукалка е автономијата што таа е способна да ни ја понуди. ILIFE H70 е опремен со батерија од 2500 mAhНа Наплата што ќе ни го дозволи вашето континуирана употреба до 40 минути во "нормален" режим. И што можеме да имаме 1% повторно се наплаќа за нешто помалку од 5 часа.

На додатоци за секаков вид чистењеа, како и мекоста на нејзините глави покриени со материјали што не го оштетуваат мебелот или wallsидовите, го прават крајната алатка. Се врти до 180 степени и дека столчињата или столбовите на масата не се оставаат неисчистени. Дури има осветлување со LED светла за оние агли со слаба видливост.

ILIFE H70

Ако Рачна правосмукалка за безжична струја ILIFE H70 е тоа што го баравте направете го тоа ваше по најдобра цена на Aliexpress без трошоци за испорака. Не чекајте повеќе вашиот дом да изгледа чисто како што заслужува. И има крајната алатка за чистење без да мора да трошите повеќе отколку што е потребно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.