ILIFE L100, преглед и супер промоција

Ајде да летаме покрај News Gadget со додатокот par excellence кога зборуваме за чистење дома. Веќе има неколку автономни вакуумски роботи кои успеавме да ги прегледаме. овој пат можевме да го користиме ILIFE L100 неколку дена, а потоа ви кажуваме се за него.

Искуството дека сте биле во можност да тестирате неколку гаџети од овој тип е од суштинско значење за да можете да дадете препорака. Тоа не е ниту првиот уред од фирмата ILIFE што можевме да го тестираме во последниве години, дури и во оваа 2.022 година веќе можевме да го прегледаме ILIFE A11. Фирма која продолжува да нуди алтернативи кои го олеснуваат домашното чистење.

ILIFE L100, правосмукалката што ја барате

Дали познавате некој што сака да чисти? Од оваа причина автономните правосмукалки се толку успешни. Производ кој пристигна не одамна, но го направи тоа за да остане. Може исчистете го нашиот дом преку апликација, а дека куќата е чиста кога ќе се вратиме од работа е за многумина а Сон се оствари.

Меѓу домашните работи, чистењето е едно од најомразените, особено за нас кои поради околностите имаме помалку слободно време. Да се ​​има чист дом е важно за да се чувствувате удобно во него, но одвојувањето време од уживањето за чистење не е пријатно. На ILIFE L100 ни нуди можност да имаме одлично чистење дома без да треба да одвоиме време од друга работа.

Зафатете се со ILIFE L100 на Aliexpress со 59% попуст од 22 август до 26 август

Дизајн на ILIFE L100

El дизајн на автономни правосмукалки следи многу слична линија од нејзиното појавување на пазарот. Но, ако најдеме еден извонредна техничка еволуција во поволностите што ни ги нудат, како и во завршетоци за чистење или во моќта на вшмукување или на бучава што ја испуштаат. Изгледот што го покажуваат е многу сличен на првата правосмукалка од овој тип што ја видовме на пазарот, а тоа не е нешто што е многу важно.

Гледајќи повнимателно, можеме да го забележиме тоа користените материјали и завршните материјали исто така се многу подобрени, и ова е нешто што е очигледно. Во случајот со ILIFE L100 наоѓаме флексибилен и доста отпорен пластичен материјал, во оваа единица во светло бела боја. Белата боја е комбинирана со металик тонови и исто така сјајна црна во некои компоненти.

Гледајќи во преден дел, најдовме а црн делзад кој се кријат сензори за близина и ласери за откривање пречки или помали предмети. En на заден е депозит на цврсти материи, што можеме да го замениме со еден клик. Во странични на Вклучување и исклучување.

Во горе е модул каде се наоѓаат ласерите, од каде што мапирањето на просториите што ќе се чисти додека меморира. Со многу елегантна сјајна челична завршница која нуди врвен изглед. Исто така наоѓаме на врвот а физичко копче од кое можеме да го активираме вшмукувањето или да го запреме во секое време рачно.

Во дното го најдовме централна четка со делот за вшмукување. На нивните краеви, странични тркала со амортизери кои прекрасно се прилагодуваат на несовршеностите на подот или на кој било тепих на кој ќе наиде. напред на тркало за вртење на кој се врти кога се движи. И зад четката, на заменлив резервоар за нечистотија или вода.

Дали мислите дека е дојдено време да се добие автономна правосмукалка? Искористете ја приликата и купете ја вашата ILIFE L100 на Aliexpress со попуст до 59%. Без сомнение, можност која не треба да ја пропуштите.

Дебокс на L100

Ја отвораме кутијата за да ви ги кажеме сите елементи што ги наоѓаме внатре. Покрај неговата правосмукалка за роботи, има неколку додатоци со кои доаѓа опремен. Што е најважно, на станица за полнење со адаптер за напојување, кој пристигнува комбинирајќи ја истата боја бела со црна, и двете во осветленост. Имаме и а далечински управувач многу комплетен и функционален.

За чистење има четири странични четки, односно две резервни. Две четки од типот на ролери, две крпи со микро-влакна и други два HEPA филтри. И покрај А упатство за користење, имаме и два депозити, еден за 450 ml прашок, а друг за 300 ml течности.

Сè што ни нуди ILIFE L100

Способноста на L100 да го изврши ласерско мапирање на собите и совршена навигација Ова се два од аспектите што треба да се истакнат. На пазарот повеќе не наоѓаме правосмукалки кои се одбиваат од мебелот за да „знаат“ до каде да се вакуумираат. L100 „научете“ каква е вашата куќа, запомнете ги собите и облиците на мебелот, и ја врши својата работа на најсуптилен начин прилагодување нема проблеми на секаков вид тротоар.

Откако ќе се изврши целосното мапирање на куќата, можеме да го конфигурираме чистењето по зони. Можеме да избереме каде да почнеме и каде да завршиме. Изберете да исчистите само една од собите. Или ако сакаме изберете област каде што не треба да влегувате за чистење. можеме дури и програмирајте различни зони во различно време, во зависност од нашите потреби.

💰 Купете го ILIFE L100 на Aliexpress со скоро 60% попуст

Во зависност од саканата завршница или нечистотијата на површината што треба да се исчисти, можеме да избереме До три различни режими на активност кои се движат од помек до помоќен. Нема да има агол што може да одолее благодарение на двете дополнителни четки кои се поставени на предната страна.

ILIFE L100 има a моќност на вшмукување до максимум 2000 Pa. Без сомнение, повеќе од доволно за нашиот дом да изгледа чисто за секое место каде што поминува L100. Има а автономија до 100 минути континуирана работа, секако повеќе од доволно за целосно чистење на конвенционален дом. Роботна правосмукалка правосмукалка и чистење благодарение на резервоарот за течност со џогер, и тоа го прави ефикасно без да остави ни педа од земјата, и дека нема да претрпи оштетувања од удари или падови благодарение на напредните инфрацрвени сензори.

Добро е што покрај тоа што можете да го користите ILIFE L100 преку апликацијата, можеме и да го програмираме и да го користиме со далечинското далечински што го најдовме во кутијата. Дури и со физичкото копче кое се наоѓа на врвот можеме рачно да го започнеме, паузираме или прекинеме чистењето.

Табела за технички перформанси ILIFE L100

Бренд IИВОТ
Модел L100
Чистење со вода SI
Цврст депозит 450 ml
Резервоар за течност 300 ml
HEPA филтер SI
Димензии 330 X 320 X 95 см
тежина 2.65 кг
WiFi 2.4 GHz
Ласерска навигација LDS
Моќ на вшмукување 2000 Паскали
Ниво на бучава 50/65 dB
Автономија 100 Minutos
цена  254.28
Врска за купување ILIFE L100

Добрите и лошите страни

Добрите

навигација со ласерски lds со прецизност.

чистење во суво и влажно со одлични завршетоци.

Автономија до 100 минути.

Добрите

 • LDS навигација
 • чистење со чистење
 • Автономија

Contras

Пред бучава над она што го очекувавме, особено кога работиме со максимална моќност.

La моќ вшмукување, без да биде лошо, може да се подобри.

Contras

 • Бучава
 • Potencia

Мислење на уредникот

ILIFE L100
 • Оценка на уредникот
 • Ratingвезден рејтинг
254,28
 • 0%

 • ILIFE L100
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 75%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.