IllegalAlienReport.com: Веб-страница за откривање и пријавување на нелегално во САД

Една нова страница го привлече нашето внимание. Е за НелегалнаAlienReport.com, веб-страница создадена за откривање и пријавување на нелегално во САД.

Предметната страница користи модерна технологија за пребарување и следење со фотографии, адреса и работни места, за кои постои сомневање дека се имигранти без документи, и им обезбедува такви информации на оние кои сакаат да ги детектираат.

IllegalAlienReport.com има обемна база на податоци со информации за наводни имигранти без документи, што го користи електронскиот систем за следење и следење на заканите за безбедноста на границата. Оваа база на податоци се напојува и со извештаи од луѓе кои работат или живеат или знаат за илегални имигранти во земјата на чичко Сем.

Веб-страницата има пребарувач, преку кој можеме да лоцираме наводно лице без документи преку категории, по земја или по држава.

Како да не е доволно, веб-страницата има и форум за дискусија и продавница за сувенири. Многу луѓе ја критикуваа веб-страницата, обвинувајќи ја за дискриминирачки и непријателски настроениПродавницата за сувенири продава налепници, документарни филмови и книги кои ја осудуваат или одбиваат имиграцијата без документи. Најневеројатното од сите е што можете да купите дури и маски кои ја претставуваат физиономијата на имигрантите.

Ништо не е познато за сопственикот на страницата, само што тој има едноставни информации за контакт: поштенска кутија во Портланд, Орегон. Доменот е регистриран во Панама.

Fuente: Авангард

Фото: Латино бунтовници


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

63 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Sandra dijo

  Како можам да пријавам нелегално во САД?

 2.   Claudio dijo

  На која страница можам да пријавам нелегално лице во САД?

 3.   џан Хозе dijo

  Како можам да ја осудам мајката на мојот син, кој е Хондурас, да го однесе мојот син надвор од земјата за да го воведе нелегално во САД, таа исто така е нелегална.

 4.   Карла ангелин dijo

  Каде можам да пријавам дури и нелегално

 5.   цвета викторија dijo

  ЗЕЛО КАКО ПРИЈАВУВАМ ЛУЕ КОИ РАБОТАТ НЕЛЕГАЛНО ВО САД

 6.   Мариела нунура dijo

  Сакам да пријавам државјанин на Перу, кој живее нелегално на планината Киско во Newујорк, се вика христијанинот Едуардо нови вентура

  1.    Elанел паче dijo

   ЕДИСОН АРГУДО АЛВАРАДО влегол преку аеродромот FФК со лажен пасош и бил заробен и депортиран во неговата земја ЕКВАДОР, а потоа се вратил и влегол преку границата на МЕКСИКО, сега живее во Филаделфија во (1201 ROBBINS STREET PA 19111) неговата ќелија е 3499816196, тој има дозвола до лажни возачки документи и лажни лични документи .. тоа е од КУЕНЦА ЕКВАДОР ..

  2.    педро Гарсија dijo

   КИЕРО ДА ПРИЈАВИ ЛИЦЕ КОИ ОСТАНА МЕКСИКО ОДРЕДУВА ДОЛГ ДВА МИЛИОНСКИ ПЕСОС И ВЕADЕ ДВОЈ Е ДЕПОРТИРАН ВО Обединетите Држави двапати и влегувајќи со деловна виза, но во реалноста, тој е хомосексуалец и неговиот личен работник Но, сега тој е во САД измами други луѓе неговиот наречен Мигел Ангел Салинас Ибара

 7.   Санџуана dijo

  Како можам да пријавам нелегално

 8.   Гема Кастро dijo

  Сакам да пријавам нелегална жителка на Еквадор во Мајами Флорида Имам целосни имиња датуми на влез во Мајами фотографии од неа од нејзините работодавци, опасна жена.

 9.   Гема Кастро dijo

  Сакам да знам што треба да направам за да ја пријавам оваа жена што немам адреса на работа

 10.   MALI dijo

  САКАМ ДА ГО ОБЕДИНАМ МАЛИОТ ФРАНЦИСКО СМЕТКИ ЕСКОБЕДО КОИ СЛИМИМЕ ДА БИДИ МАЛИЛНИК И КОИ Идентификувани се со лажно име во државите со името на Адолфо Ромарио Лукас Лопез… тој е пронајден во јужниот дел на Чарлестон. РАБОТИ ВО Сликарството и го измами законот на обединетите држави

 11.   Rosa dijo

  Сакам да пријавам нелегална личност и тој работи со сс кој не е од него.Тој се оженил за грабање документи и за разни неправилности во кои работи во ... прованса адреса на француски ресторан 1635 бунес ферибот езеро освего или.97035… ..

 12.   Го прегрнуваме Антонио Колоко Силиезар dijo

  Сакам да и пријавам на сопругата дека патувала со Гватемала виза и не се вратила, таа останала да работи и остави две ќерки напуштени во оваа земја. Нејзиното име: Олга Есперанца Гресија Кордеро работи со лажни документи со име: Ешли Пинеда во ресторанот На Браса Бразилија Стек Хјустон, 680 N Естонија, Пенсилванија 19044 Хоршам Пенсилванија. Број на пасош 26030481 Гватемалска националност, возраст: 32 години

 13.   elvira dijo

  Веќе е време еден да се пријави кај илегалци и тие да не прават случаи, тие се корумпирани и насилни и да ги измамат жените за да добијат само документи, време е да дојдат по нив

 14.   Клаудија dijo

  Мислам дека треба да ги депортираат пијаниците што прават проблеми, да затворат решетки со луди Хиспанци кои уништуваат здрави млади луѓе, да ја испраќаат миграта во Хердон, тоа е исплашено од малијанти, оди Винчестер, во шпанските барови и Вудбриџ оди.

 15.   Elоел парамо dijo

  Сакам да се јавам кај Марко Антонио Миранда Валдес. Тој е во Дентекс Тексас и е нелегално ова е неговиот број 9402307301, тој беше висок буцкаст. Брада е многу честичка на левото уво

 16.   Emilio dijo

  Сакам да и пријавам на Еставпесона дека живее нелегално во Нортпорт Алабама, се вика Есперанца Калвило Сиснерос, ова е нејзиниот број 2052335796

 17.   Карла Јесенија Лопез Понсе dijo

  Сакам да пријавам нелегален имигрант
  неговото име: Марко Антонио Пинто Гарсија
  Возраст: 20 години
  Адреса: Де Плејнс Чикаго,
  Улица: 9966 Холи Лејн
  Поштенски код: 60016 Apt ln
  Телефон: 224- 565- 7358

 18.   Моника dijo

  Сакам да пријавам нелегално момче кое е депортирано и било во затвор и работи со туѓи документи, тој вози без лиценца и е опасно се вика Оскар Лоаеза живее во Јужна Каролина во Спантамбург, тој користи автомобил во сребрена боја со регистарски таблички LBA 804, ве молиме, направете нешто што вашиот опис е мексикански, со темно дебело и кратко

 19.   Јохана пеша dijo

  Како можам да пријавам човек што е член на Мара ms13 од Салвадор, тој живее во Нешвил, град Тенеси, Тенеси е свинско блака и работи во работилница во тој град, ве молам побарајте го затоа што е опасно

 20.   Mari dijo

  Како да го осудам нелегалниот Гватемала во САД

 21.   Mercedes dijo

  Тој осуди некои обвинети кои прават измами стапувајќи во брак за документи измамени на „Имиграција“, каде што можам да се јавам денес, еден се жени, за да им ги добие документите што ги возат без дозвола и да работат без документи

 22.   јасмин dijo

  Здраво! Сакам да пријавам некое документирано лице кое живее илегално во Пенсакола Флорида, во резиденцијата на семејството Кели, г-дин Луис Круз Медина отиде во посета на Флорида со патна виза, и времето истече и тој се ожени со г-ѓа г-ѓа Мрлиса Кели Таа со здравствена состојба наречена лупус, мажот и даде рок од две и пол години да добие престој и тој планира во тоа време да остане и да работи таму користејќи лажен идентитет, ве молам треба да знам како можам да ја запрам оваа измама , Ви благодарам

 23.   Алма dijo

  Каде пријавивте маж кој е насилна и насилна жена?

 24.   Ванеса Фигероа dijo

  Сакам да го пријавам г. Фернандо Бенито Сандовал Кастиloо живее во yујорк (Квинс), неговиот број на мобилен телефон е +1 (929) 391-8067

  1.    Арацели Гарсија dijo

   Сакам да пријавам дека Франсиско Банегас живее во Хјустон неговиот телефонски број е 2816161434 неговиот фејсбук се појавува со истото име тој е од Хондурас тој е веќе регистриран во имиграција живее во Хјустон 4 години работи со машини на автопатите нешто слично на ова

   1.    КАРОЛЛ dijo

    здраво арацелозно

    ако ти одговорат на прашањето ??? Сакам да знам зошто направив еден и тие не одговорија

 25.   карла сармиенто dijo

  Како можам да пријавам илегалец од Еквадор во Мајами кој измамил луѓе тука во Еквадор?

 26.   Саманта С. dijo

  Сакам да пријавам илегалец кој работи со лажен идентитет, кој украл човек кој се вика Луис Артуро Санчез Леон, но тој се нарекува „Карлос Суто“ на работа, има 29 години и работи во ресторан наречен „Поло Инка“ во градот Ловендејл Калифорнија не само што е нелегален, туку е и сериозно опасна жена која се бори со тепачи

 27.   Лариса Риос dijo

  Сакам да го осудам Оскар Салазар работи нелегално во градежна компанија во Сан Антонио Tx неговиот fb е Пини Ш, тој често поставува фотографии од својата работа, му даваа само туристичка виза и од таму го искористи тој е некој лош за општеството и агресивна личност

  1.    Ингрис dijo

   Сакам да осудам 2 опасни мажи од бандата МС ... тие веќе се затворени во Соединетите Држави заради дрога ... и тие се вратија од Хондурас назад во Остин таму една Швеѓанка прикриваше еден од нив во Остин покрај море или нешто таму во близина на Вивин според она што го објавуваат на Фејсбук ... нивните имиња Емилио Андрес Сантос Гереро ... и Карлос Сантос Хондуранс и името на Швеѓанката е Маделен Андерсон од Шведска ... едниот од нив го има својот фејсбук името на Андрес Сантос и другиот Карлос Карлос Сантос и жената на Фејсбук се појавуваат како направени Сантоси ... оваа недела тие ќе останат во Хјустон и потоа ќе се вратат во Остин ... Ве молиме не давајте информации за мене
   … Тие се опасни мажи од бандата МС

  2.    Ингрис dijo

   Сакам да осудам 2 опасни мажи од бандата МС ... тие веќе биле затворени во Соединетите Држави заради дрога ... и тие се вратија од Хондурас назад во Ау сти АхГи Швеѓанка крие еден од нив во Остин покрај море или има нешто блиско живо според тоа што го објавуваат на Фејсбук ... нивните имиња Емилио Андрес Сантос Гуереро ... и Карлос Сантос Хондуранс и името на Швеѓанката е Мадлен Андерсон од Шведска ... едниот од нив го има својот фејсбук името на Андрес Сантос и другиот Карлос Карлос Сантос и жената на Фејсбук се појавуваат како направени Сантоси ... оваа недела тие ќе останат во Хјустон и потоа ќе се вратат во Остин ple .ве молам не давајте информации за мене
   … Тие се опасни мажи од бандата МС

 28.   Мигел dijo

  Сакам да осудам личност која има политички азил, но која ја лаже владата со лажно име ... вози, пијан работи и изнајмува со друго лажно име и веќе имала сообраќајна несреќа за пиење и возење и исто така вели дека неговиот адвокат му добива работна дозвола.

 29.   Матијас dijo

  Лора Патриша Мареко Родригез
  12 години нелегално во Мајами Бич, Мајами, САД
  Возраст 57 година
  Телефон: +1 (646) 717-0384
  Адреса 5445 Collins Av Apto 1414 (пакет на име Роналд Трауб), хотел замок плажа, плажа Мајами
  Дела: -За Роналд Трауб и Рамон Ортега на 5500 Colllins Av Apto 2304, Tower House, Мајами Бич, наплатувајќи околу 800 долари неделно.
  -За Флекснер (адвокат) и неговата сопруга Лин) - На островот Фишер, Саут Бич, Мајами Бич, каде што наплатува околу 3000 американски долари неделно.
  Тој е многу нестабилна и прилично конфликтна личност која страда од биполарност (дијагностицирана пред години) и опсесивно компулсивно нарушување (ОЦД)

 30.   Леви dijo

  Тој ги пријави G&G Outfitters, Inc. 4901 Blvd Blvd # 100, Lanham, MD 20706 Продавач на промотивни производи и Sureship 9001 Hampton Overlook, Capitol Heights, MD 20743 во Мериленд за ангажирање на нелегални вработени и исплата на книгите.

 31.   anna dijo

  Сакам да го осудам Гилберто Саул Белтран Медрано дека тој е нелегален и користи лажни документи што родителите ги добиле заедно со друго лице, родителите на овој млад човек имаат tps, но дадоа одредени лажни информации за да ги добијат и покрај тоа што е во таа земја без потребата тие да прават незаконски работи во кои живеат во 630 руски август 94112 Сан Франциско Калифорнија, татко и син работат во армстронг компанија посветена на поправка на покриви, подови и прозорци ... што не ми се допаѓа е тоа што мажите се закануваат и со нивните роднини во земјата на потекло тие ја напаѓаат мојата виза и не можам да направам ништо затоа што тие се таму

 32.   Маричела ж dijo

  Сакам да му пријавам на Хуан Карлос Алберто Мартинез дека тој е сопственик на гламурозна гардероба. Неговата деловна активност е на 813 скромна 8-ма улица. Тој го вработува Хенри Диаз и му плаќа во готово за да избегне плаќање данок и затоа што Хенри Диаз е без документи. Веќе поминаа 7 години и веќе има неколку пријави и никој не прави ништо.

 33.   Vicky dijo

  Како да депортирам нелегална тампа
  Флорида

 34.   Vicky dijo

  Како да депортирате лице кое живее нелегално во тампа флорида

 35.   Педро dijo

  Како да пријавите неколку луѓе кои работат низ целиот свет со туристичка виза

 36.   Педро dijo

  Како да пријавите неколку луѓе кои работат во текот на целата година во САД со туристичка виза како лажејќи го законот

 37.   Педро dijo

  Како да пријавите незаконско вработување персонал за работа во САД

  1.    Адилена dijo

   Сакам да пријавам личност која работи со туристичка виза, се вика Ванеса Естефанија Рејес Церна и ќе живее во Лос Анџелес, има две деца родени во САД и бара помош и известува дека нејзините деца прават немаат виза, нејзината мајка

 38.   sara dijo

  Сакам да го пријавам Исаиа Асенсио Ибара илегално влегол во Соединетите држави, тој се консумира од дрога што претставува опасност за општеството, тие живеат во Рали, Северна Каролина, адреса што не ја знам, само знам дека тој живее таму и работи како градинар во компанија на неговиот вујко кој платил којот да го помине заедно со уште тројца братучеди кои се криминалци кои живеат во Индијана, Индијанаполис. Имам фотографија од него и други податоци

 39.   Ed dijo

  Како да пријавите личност која легално влегува како турист, а заминува пред датумот на истекување на престојот во оваа земја. Работете нелегално како измамник.

 40.   Река Корин dijo

  Како што осудувам еден Гватемалан кој замина со туристичка виза и and беше даден само шест месеци и остана. Неговото име е на работа Хозе Виктор естрада и работи во Апетит Бистро на авенијата Вилет 540А, пристаниште Честер, newујорк, Соединетите држави
  Тој планира да остане некое време и бара личност која сака да се омажи за него на хартија

 41.   МОНИКА dijo

  Добро попладне сакам да презентирам жалба ПРОТИВ НЕДОКУМЕНТИРАНИ ИЛЕГАЛИ кои работат БЕЗ ДОЗВОЛА И КОРИСТЕЕ ЛАSEНИ ТРУДОВИ ЛАSEНА СОЦИЈАЛНА БЕЗБЕДНОСТ. ИМЕТО ШТО РАБОТИ ТАМУ НЕЛЕГАЛНА
  ТОА Е ЕДГАР АРТУРО СУАРЕЗ АНЗАЛДО И ДАНТЕ ГАРЦИЈА.

  Служење на Корона и околината
  2755 Вардлоу Rd
  Корона, Калифорнија 92882
  Телефонски број (800) 675-2956

 42.   Eraерардо Годинез dijo

  Сакам да пријавам дека компанијата, хотел за удобност и хотел за орев во Укија околу. Имаат нелегални вработени кои работат, а на оние што ги имаат не им се дава работа и неправедно се отпуштаат од работа, би сакал да биде оправдано и да проверам кои се тие места и да се казнуваат според законот.

 43.   Марија dijo

  Далче Марија arаркин Акоста го има својот партнер по име Евелио Хозе Долмуз, тие се заедно 7 години до денес, на Фејсбук се појавува само Далче arаркин на други места како Марија Акоста. Двајцата прават измама и се соучесници Дулче Марија arаркин Акоста ќе се ожени со братучедот на Евелио Хозе Долмуз за да добие престој. Додека Евелио Хозе работи со туѓо друштво, тие во моментов живеат на 1008 Up White St key West FL 33040. #Cel 3058964439

 44.   Марија dijo

  И како тоа да не е доволно, мајката на Далс Јоланда Донар arаркин (Далче Марија arаркин Акоста) (Далче Донаер на Фејсбук) ја советува исто така да се омажи за живеалиштето и да изврши измама исто како неа. Тој исто така живее на истата адреса 1008 горе во белиот клуч западно ФЛ 33040.

 45.   Марија dijo

  И како да не е доволно, мајката на Далче Јоланда Донар arаркин (Далче Марија arаркин Акоста) (Далче Донаер на Фејсбук) ја советува исто така да се омажи за живеалиштето и да изврши измама исто како неа. Тој исто така живее на истата адреса 1008 горе во белиот клуч западно ФЛ 33040. Контактирајте ме на мојата е-пошта имам многу информации.

 46.   Марија dijo

  Евелио Хозе Долмуз работи со лажно дружење на поздравот на ресторанот на плажа лоциран на 1000 бул. Атлантик, Ки Вест, ФЛ 33040 и престојува на 1008 UP White St key West, FL 33040.

 47.   Миртала Гарсија де Флорес dijo

  Ми треба помош за да ја пријавам благодатта на Гонзало Егзексиел Флорес за припадност на банди што тој живее во Newујорк 2029. многу луѓе од таму тие испраќаат луѓе да убиваат само ако не плаќаат кирија, ова е курио, гонзало егзеквел беше во мраз и остави со лаги од таму ги остави сопругата и ќерката да не плаќаат за одржување, исто така, им помагаат на ова лице од САД прават штета во Салвадор од таму имаат многу луѓе заплашени од фабор аллуда

 48.   Гонзало егзекјуел флорес Грасија dijo

  Ми треба помош за да ја пријавам благодатта на Гонзало Егзексиел Флорес за припадност на банди што тој живее во Newујорк 2029. многу луѓе од таму тие испраќаат луѓе да убиваат само ако не плаќаат кирија, ова е курио, гонзало егзеквел беше во мраз и остави со лаги од таму ги остави сопругата и ќерката да не плаќаат за одржување, исто така, им помагаат на ова лице од САД прават штета во Салвадор од таму имаат многу луѓе заплашени од фабор аллуда

 49.   МЕРАРИ ХДЗ МТЗ dijo

  Како можам да пријавам дека е оставена личност која живее без документи во САД за да избегне плаќање на казната за своите деца кои живеат во МЕКСИКО? Одговори на името на Роландо Израел. Неговата сопруга Лорена е бремена.

 50.   КАРОЛЛ dijo

  КАКО МО CЕ ДА ПРИЈАВИТЕ НЕЛЕГОВОРНО ДА СЕ ОТСТРАНУВА ОД САД

 51.   КАРОЛЛ dijo

  КОИ ПОДАТОЦИ СЕ ЗЕМАТ?

 52.   Фани Кастиloо Домингез dijo

  Добро попладне, како можам да депортирам лице кое има виза и работи во САД и не сака да дојде во Хуарез да ги предаде моите кучиња, како да направам ????! Помогнете ми, ве молам, чекавте за вашиот одговор позитивно ви благодарам

 53.   ПАТРИЈА КАСТРО ХЕРЕРА dijo

  САКАМ ДА ЈА ОБЕДИНАМ ЕРНЕСТО МОАР СОСА. ДЕКА ЈА ДОБИВВАМ ВАШАТА ТУРИСТИЧКА ВИЗА. ОД БЕЗБОЛОТ И РАБОТИ. ТОЈ Е ОД МЕКСИКО АМА ОСТАНА НЕКОЛКУ ТРГОВИЈАЛ. ОДЕТЕ ВО МАНХАТАН, NEWујорк

 54.   Joseозе Д. dijo

  Здраво, сакам да пријавам менаџер, тој се вика (ianан Франко Фарибела), тој е расист, работи за компанијата Херик грозје. Компанијата не прави ништо затоа што тие се пријатели од детството и ако некој зборува лошо за овој менаџер , му се заканува со имиграција и лошото нешто што ако му помогне сопругата за ова е адвокат, но тоа е нефер затоа што е само на страната на овие криминалци од Италија. Ја напуштив компанијата два месеци и потоа ми се заканија ако управителот работи со туристичка виза

 55.   Саул dijo

  Адресата на компанијата Herrick grapevines за лоцирање на ianан Франко Фарибела е 6917 MCcomber st Sacramento CA 95823 Не сум сигурен, но тој работи со животот на турист, тој е расист и сексуално вознемирувал неколку вработени и го нарекува свиња

 56.   Даира dijo

  Сакам да поднесам жалба во име на Мартин Лонгорија Гонзалес, кој злоупотребува туристичка виза, тој има син овде во Мексико и не беше одговорен, тој веќе живее со друга жена и патува во САД бидејќи таму тој поседува ресторан наречен мексикански ресторан la carreta во Гилмер тх. Тој планира да ја искористи визата за да тргува со неа