InnJoo InnWatch 2, кружен и ефтин паметен часовник [преглед]

innjoo-innwatch-2

Денес ви донесуваме на Actualidad Gadget целосна анализа за паметен часовник што изненадува во многу аспекти. Прво од сите е што наоѓаме тркалезен часовник, па затоа е визуелно привлечен, од друга страна, тоа е ефтин часовник, кој можеме да го најдеме на многу продажни места по прифатлива цена, и како последно, гледајте со многу компатибилности. InnWatch 2 е способен подеднакво да се синхронизира на уреди со Android и iOS уреди, што ни овозможува целосно да ги искористиме можностите што ги нуди вториот паметен часовник InnJoo, без оглед на смартфонот што го имаме. Овие три карактеристики го прават уникатен во својот вид, но не се единствените јаки страни, во оваа анализа ќе ви ги кажеме сите позитивни и негативни точки на овој фантастичен часовник.

Тој е кружен и модерен

innjoo-innwatch-2-часовник

Навистина, ова е прва од нејзините најважни карактеристики, InnWatch 2 е тркалезен часовник, слично на Motorola Moto 360 до исцрпеност, но со одлики и функционалности на кои нема на што да и завидуваат, бидејќи InnWatch 2 е придружен со модифицирана верзија на Android Wear што ја прави компатибилна и со уредите со Android и со iOS уредите.

Исто така, како и секој уред за самопочитување во последно време, InnWatch 2 Достапно е во трите најосновни обоени треви, златна верзија, темно сива верзија и сребрена верзија. Сето тоа придружено со имитација на нараквица за кожа, чиј допир и отпор се многу успешни, можете дури и да го цените овој вид материјал во уред што ќе го придружува вашиот зглоб цел ден и затоа бара подолго траење. Можеби, би можеле да пропуштиме полесно да го смениме ременот, бидејќи тој е закотвен под плочата, што на прв поглед изгледа невозможно да се замени.

Куќиштето е изработено од не'рѓосувачки челик, како и метални елементи на куќиштето на уредот. Задниот дел е направен од пластика и вклучува сензори за мерење на пулсација. Покрај тоа, во задниот дел има магнетни елементи кои го олеснуваат неговото вчитување на едноставен начин. Лентата е на точен начин за да ги собере сите зглобови, така што жените исто така можат да носат InnWatch 2 без очигледен проблем.

Карактеристики и повеќе карактеристики

монитор за инченџо-инвенвеч-2-отчукувања на срцето

Toе направиме краток преглед на сите функции на InnWatch 2, како што веќе споменавме, сите тие се компатибилни и за Android и за iOS, а оној што не е така, ќе биде правилно означен. Таму одат:

 • Следење на спиењето; целосна и класична апликација за следење на спиењето со основни индикатори.
 • Педометар; ги брои чекорите ефикасно, проверени за време на употребата на уредот и ги синхронизира со нашиот уред со Android или iOS. Може да додадеме и цел на извршени чекори.
 • Пулсометар; Користејќи ја вообичаената технологија со два сензори, тоа ќе го измери вашиот пулс. Во тестовите е доста ефикасно и правилно. Исто така, ги извршува и зачувува статистичките податоци за нашите пулсирања.
 • Аудио рекордер; неговата ограничена меморија не ни дозволува да зачуваме повеќе од пет минути аудио.
 • Далечинско снимање; ни овозможува да фотографираме без да го допираме телефонот.
 • Известување за загуба: часовникот ќе вибрира и ќе ringвони кога уредот ќе се оддалечи во опсегот што го поставивме.
 • Репродукција и контрола на музика; можеме да пуштиме музика и аудио од нашиот паметен телефон на InnWatch 2, или едноставно да го контролираме аудио што се репродуцира.
 • Контрола на Google Now и Siri преку апликацијата, благодарение на нејзиниот микрофон.
 • Интерфејс со движење, тоа ќе ни овозможи да се движиме низ интерфејсот без да го допираме, правејќи мали движења на зглобот.
 • Примање известувања, доста ефикасно и брзо, ќе можеме да примаме известувања и со звук и со вибрации или и со обете, ќе се читаат апликацискиот предмет на известувањето, времето и содржината.
 • Примање и правење телефонски повици без раце, преку звучникот и микрофонот на часовникот.
 • Сопствени апликации како што се калкулатор, аларм и календар.
 • Известување за антиседентаризам; Willе не извести секое одредено време за движење, со намера да го подобри здравјето на најмрзливите.

Интерфејс и употреба на InnWatch 2

InnWatch 2 има интерфејс прилагоден на неговата тркалезна форма, со содржина на шпански јазик, иако во некои случаи е прикажано нешто нецелосно во преводот. Можеме да избереме помеѓу седум различни часовници, две теми со икони и три различни позадини, иако за жал сè уште нема можност за додавање на наши сопствени тапети, оние што постојат се ефикасни и убави.

Неговиот шарен интерфејс ни овозможува добро да го користиме во светли услови, покрај тоа, екранот се осветлува ефикасно, така што не станува тешко за читање. Одлично реагира на гестовите, а неговото единствено странично копче служи како копче со мени, ни овозможува да ги напуштиме сите функции со еден допир, а со два допира екранот ќе се исклучи. Да ги користите сите негови функции Едноставно, треба да го скенираме кодот што се појавува во вашата QR апликација и тој ќе не насочи кон Google Play Store или iOS AppStore бесплатно да ја преземете соодветната апликација. Во неговата примена можеме да ги консултираме податоците за педометарот, мониторот за отчукување на срцето и известувањата што ќе ги добиеме.

Корисничкиот интерфејс е прилично едноставен, тој се заснова на притискање на иконите, движење нагоре или надолу во менито, десно или лево во рамките на функциите за одење напред или назад. Единственото копче што го има ја прави неговата употреба поедноставна ако е можно, и со два допира брзо ќе не насочи кон блокадата.

Покрај тоа, благодарение на можноста тој да ги отвори своите микрофон и гласовна команда, ќе знаеме аспекти на нашиот паметен телефон за кои до сега не знаевме, бидејќи корисноста да се постави прашање или да се испрати порака преку Сири едноставно со барање до часовникот е неспоредлив. Можеме да го користиме дури и водичот GPS, бидејќи иако тој нема да се прикажува на екранот, часовникот може да се користи како приемник на звукот на уредот, па затоа ќе не води со аудио.

Хардвер и содржина на пакет

Innwatch-2-детали

Има процесор MTK2502, со 128 MB и 32MB RAM меморија внатрешно складирање. Екранот од 1,22 инчи, 240 × 204 пиксели е многу компетентен заедно со неговиот 2,5Д капацитивен екран на допир. Од друга страна, батеријата од 230mAh обезбедува до три дена автономија со нормална употребаПроверувам и полнењата се наплаќаат од неговиот индуктивен магнетски полнач.

Како додатоци има микрофон, звучници и монитор за отчукување на срцето. Работи преку Bluetooth 3.0 и 4.0 LE, што обезбедува минимална потрошувачка на батерија на двата спарени уреди. Со вкупна тежина од 56 грама без каиш. Иако се чини неважно, тешко е да се најдат слични уреди, кои покрај тоа што имаат интерфејс на допир, можат да траат и повеќе од два дена, а InnWatch 2 ги изведува без да се мешаат.

Пакетот содржи:

 • Дизајн кутија InnWatch 2
 • Брошура со инструкции на англиски јазик
 • USB кабел - Магнетски за полнење на часовникот
 • Гарантна картичка
 • Часовникот InnWatch 2
 • Три филма за заштитник на екранот

Мислење на уредникот

Ин часовник 2
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
89 €
 • 80%

 • Ин часовник 2
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Екран
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 85%

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • цена
 • компатибилност

Contras

 • Превод
 • Малку прилагодувања


3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Ахем… А цената?

 2.   Мигел Хернандез dijo

  Здраво Франциско. Го имате во проценката

  Од 89 € можете да го најдете во Амазон, до 120 € во TuTiendaMóvil

 3.   Франциско dijo

  Ви благодарам. Извини, не сфатив. Поздрав.