Iorad - Лесно креирајте интерактивни прирачници

Во многу наврати имаме потреба да креирајте некое упатство или упатство, за употреба на програма или извршување на задача, поради оваа причина е многу важно да ги имаме потребните алатки, кои ни овозможуваат креирајте упатства лесно и за кратко време, ова е главната причина зошто во оваа пригода, презентираме апликација што го носи името Јорад.

Јорад

Јорад, е интересна потполно бесплатна веб-алатка која ни овозможува креирајте интерактивен прирачник на чекорите што треба да се следат за да се изврши задача. Апликацијата има единствено барање, да се инсталира Java на нашиот процесор. За да ја користите апликацијата, сè што треба да направите е да ја снимите активноста што ја извршуваме на нашиот екран и да додадете различни елементи што ќе ја сочинуваат интерактивен прирачник, како што се видеа, слики, текстови, копчиња, стрели, итн. Вреди да се спомене дека апликацијата ни овозможува да го вметнеме нашиот интерактивен прирачник на веб-страница или да го преземеме како презентација во Ppt формат.

Линк: Јорад


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.