IPad mini 4 сега е достапен во делот за обновување на Apple

iPad Mini оригинал

Ова е една од оние новости што сакаме да ги споделиме со сите корисници кои сакаат да заштедат пари на кој било производ на Apple и кои не сакаат да се одречат од официјална гаранција за брендот. Ги видовме производите што ги има Apple во својот обновен или поправен каталог во други прилики на мрежата, и тие се одлична можност за многу корисници кои сакаат да заштедат малку пари при купување на производ на Apple, без да бидат студентски или какви било измами. ..

Во оваа прилика пристигнување на новиот iPad mini 4 до делот за обновени или поправени производи со јаболко Тоа е една од најдобрите опции да заштедите неколку евра и да имате во вашите раце „нов“ производ од фирмата со каснатото јаболко. Нормално, сите овие производи пристигнуваат во продавницата за враќање, размена или корисници кои имаат проблем со нив, она што го прави Apple е да ги поправи во случај на дефект, да ги врати сите нови додатоци во неоригинална кутија со нов производ и да ги стави повторно на пазарот со намалена цена што може да достигне дури и разлика од 120 евра во зависност од избраниот модел.

Некои од спецификациите за ова iPad мини 4 објавени во септември 2015 година се:

 • 7,9-инчен ретино-дисплеј со мулти-допир дисплеј
 • 8MP iSight камера
 • FaceTime HD камера
 • Bluetooth 4.2 технологија
 • 1080p HD снимање видео
 • А8 чип со 64-битна архитектура
 • Копроцесор за движење М8
 • 10 часа автономија
 • 304 грама и дебелина од 0,61 см

ipad-mini-4

Овој пат новиот iPad mini 4 беше достапен на американската веб-страница неколку месеци пред да биде на кое било друго место, но сега тие се достапни директно од веб-страницата на компанијата. Исто така, ако сте еден од оние кои сакаат да ја зголемат годината на гаранција што ја нуди Apple за овие обновени производи, може да склучите договор за AppleCare и да уживате во уште една година гаранција. Во секој случај, попустот е доста интересен и покрај фактот дека производот „не го пуштивме“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.