IPad Pro 12 со задоцнета пратка. Нов iPad Pro е на повидок?

Кога започнувате со продажба на нов производ на Apple, нормално е да страда од недостаток на залиха, ова секогаш се случува и исто така е стратегија да се подигне „возбуда“ на корисници кои сакаат да го купат производот и да видат дека нема залиха.Медиумите зборуваат за нив и точно е дека тоа е вообичаено во сите компании, не само во „Епл“. Она што се случува по овие први месеци е дека акциите се нормализираат и пратките престануваат да страдаат од овие одложувања за да се стабилизираат и тогаш се случува спротивното, кога ќе помине разумно време, компанијата ќе престане со масовно производство на производот што треба да се вметне во производството на нов модел, во случајот со Apple овој нов модел iPad Pro може да предизвика недостиг на залихи на сегашниот модел.

Несомнено, сите овие се гласини што ги наоѓаме на мрежата, но вистина е дека iPad-ите обично се обновуваат во текот на месец март, па затоа не е изненадувачки што овој недостаток на залиха на најголемиот модел е оскуден. Во март може да дојде втората генерација на овие огромни iPad Pro па дури и можен обновен MacBook од 12, но сето ова сега е шпекулација и нема ништо потврдено од самиот Apple.

Apple на конференцијата за финансиски резултати објасни дека iPad-ите имаа малку поголема побарувачка отколку што првично замислуваа и затоа имаа неколку проблеми со снабдувањето со оваа опрема, што не значи дека производството се зголеми на клучните датуми како Божиќ и сега ќе се намали повторно да се направи простор за новите генерации. Willе мора да ја следиме еволуцијата на акциите и гласините бидејќи во мрежата нема премногу за обновување или главна точка за месец март, Apple можеби го чека пристигнувањето на MWC во Барселона, така што медиумите ќе се „изгубат“ малку повеќе кон нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.