IPhone ќе се ажурира на iOS 12, иако не требаше

Јаболко

Со лансирањето на iOS 11, Apple ги зафати сите мобилни уреди со кои управуваше 64-битен процесор, така што iPhone 5 и iPhone 5c, најновите модели за вклучување на 32-битен процесор тие беа изоставени од ажурирањето, а iPhone 5s беше следниот уред на списокот што престана да прима ажурирања.

Со секое ново издание на iOS, Apple додава нови карактеристики, функции кои, главно, од хардверски причини, не се достапни на сите уреди, иако некои од нив се компатибилни, но ние веќе знаеме што има. Кога се чинеше дека сè укажува на тоа дека iPhone 5s ќе биде следниот терминал што ќе престане да прима ажурирања од Apple, рекордот на WebKit го потврдува спротивното.

Француската веб-страница MacGeneration откри Упатувања на iPhone 5s во регистарот WebKit, навестувајќи дека тој ќе биде компатибилен со iOS 12, следната верзија на iOS што официјално ќе биде претставена следниот јуни на WWDC и каде конечно ќе оставиме сомнежи, бидејќи Apple ќе ги објави сите уреди што се компатибилни со оваа дванаесетта верзија на iOS, верзија која според голем број од гласините , нема да ни понуди важни вести, бидејќи Apple сака да се фокусира на подобрување на вкупните перформанси на системот.

Apple го објави iPhone 5s во септември 2013 годинаЗатоа, животниот век на овој уред би бил 5 години, вообичаен термин на кој е навикнат Apple, иако како што излегуваат нови верзии, функциите обично не се достапни на постарите терминали. Овој терминал беше пресвртницата што ја бараше „Епл“, бидејќи не само што беше првиот („Епл“) кој спроведе сензор за отпечатоци, туку беше и првиот што користеше 64-битен процесор „А7“, а овој потег беше прегледан со иронија од Qualcomm, кој наскоро потоа започна со производство на 64-битни процесори за мобилни уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.