IPhone 7 ќе се појави во продавниците на 16 септември според Еван Блас

Јаболко

Еван Блас Стана вистински гуру кога станува збор за протекување информации во врска со новите мобилни уреди, во најголем дел поради огромниот кредибилитет што го има, по бескрајни добри и точни информации. Во последно време се чини дека Apple сакаше да ви довери уште неколку информации и благодарение на ова веќе научивме пред некој ден дека Новиот iPhone официјално ќе биде претставен на 12 септември.

Сепак, Со оваа информација, Блас генерираше многу сомнежи кај корисниците кои не знаеја со сигурност дали тоа е датумот на презентација или датумот на пристигнување на пазарот на новиот терминал. На радост на сите, експертскиот филтер сакаше да даде нови детали во врска со ова.

И, тоа е дека Еван потврди, уште еднаш преку својот профил на Твитер, дека iPhone 7 ќе биде официјално претставен на 12 септември и дека само 4 дена подоцна, т.е. на 16 септември ќе се најде во продажба во продавници во голем број земји. Меѓу нив ќе бидат САД, а не Шпанија, која како и обично се очекува да биде во втората рунда земји каде што е ставен во продажба новиот мобилен уред од Купертино.

Во моментот треба да продолжиме да чекаме за пристигнување на iPhone 7, за кој останува уште малку време, но благодарение на протекувањето на информации веќе можеме да го знаеме датумот на кој ќе го знаеме официјално и особено датумот на кој ќе можеме.

Дали мислите дека Еван Блас ќе биде во право уште еднаш со неговото протекување на iPhone 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.