iPhone 7 и Galaxy S7: Кој мобилен телефон подобро ја поддржува водата?

iphone-7-10-метри-вода

Отпорноста на вода се чини дека е јасен диференцијатор помеѓу врвните уреди, сè повеќе компании се приклучуваат да нудат уреди со овие карактеристики, а последниот е северноамериканскиот Apple, бидејќи iPhone 7 и неговата верзија Plus имаат водоотпорност. Сепак, Samsung ги вети овие карактеристики малку порано со својот Samsung Galaxy S7. Како и да еКој од нив подобро ја поддржува водата? На видеото што ќе ви го покажеме подолу, ќе биде сосема јасно Кој од уредите има поголема отпорност на овој основен елемент, резултатот ќе ве изненади.

Лесно и едноставно, тие земаат два уреди и ги ставаат во вода. Без компликации или модификации, тоа е најдобриот начин да се утврди кој од двајцата е подобро отпорен на вода. Досега, мобилните уреди беа како мачки, импресивен страв од вода ги напаѓаше, меѓутоа, се чини дека овој елемент сè помалку ќе нè загрижува ако имаме уреди од висока класа како овие две. Ви го оставаме видеото за да процените сами дали Galaxy S7 или iPhone 7 заслужуваат да се нарекуваат „водни“ уреди.

Двата уреди се потопени до 10 метри длабочина, сепак, по пет минути единствениот што продолжува да работи е iPhone 7, Samsung Galaxy S7 пропадна во обидот. Како и да е, iPhone 7 не беше тотално неповреден од битката, изгубивте неколку пиксели од екранот. Но, имајте на ум дека овие 10 метри се нешто повеќе од она што го потврди Apple на својата веб-страница. Сепак, мора да запомниме дека ниту една компанија не го покрива оштетувањето на водата во својот гарантен систем, затоа потопувањето е ваша опција, тоа да го направите за задоволство може да ве чини некое незадоволство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пепе Грило dijo

  Срамота им го губи времето на луѓето. Тоа кажува многу за квалитетот на една веб-страница.

 2.   Исмаел Флорентин Перез dijo

  Се согласувам со претходниот коментар, не ги разбирам овие слогани за јаболко, не сте објективни