IPhone 7 и iPhone 7 Plus го рангираа рангирањето на AnTuTu

Јаболко

Уште еден месец AnTuTu го објави рангирањето на најмоќните мобилни уреди на пазарот, и каде што се очекуваше новите iPhone 7 Plus и iPhone 7 ги заземаат првите две позиции со одредена предност во однос на останатите, со соодветно 172.644 и 1170.124 поени.

Оваа класификација, како и обично, е полна со изненадувања и е дека на третата позиција, веднаш зад новите паметни телефони на „Епл“, го наоѓаме LeEco Le Pro 3. Овој терминал е првиот што излезе на пазарот со процесорот Snapdragon 821, на кое секако не му недостасува ни трошка моќ.

На четвртата и петтата позиција ги наоѓаме ново презентираните Xiaomi Mi 5S Plus и Xiaomi Mi 5S, кои се монтираат во внатрешноста на Snapdragon 820 придружени со дарежлива RAM меморија. На седмата позиција го наоѓаме Le Max 2 и веднаш по проблематичниот Galaxy Note 7.

Тука ви го покажуваме комплетно рангирање на AnTuTu за овој месец;

AnTuTu

Ова рангирање е едно од најважните и најпознатите во рамките на пазарот на мобилна телефонија. но тоа зборува само единствено и исклучиво за моќта, оставајќи настрана многу други аспекти. Можеби затоа секој месец наоѓаме многу терминали кои не се дел од, на пример, списокот на најпродавани паметни телефони на пазарот.

Дали мислите дека нов мобилен уред ќе може да го оддалечи новиот iPhone 7 од првите позиции во рангирањето на AnTuTu?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луис денови dijo

    Лага е, она што го велат за iPhone 7 е начин да се промовира новиот смартфон на Apple.