IPhone 7 и iPhone 7 Plus ќе бидат достапни во 5 различни бои

макотара-бои-ајфон

Оваа нова гласина што доаѓа од веб-страницата Mac Otakara ни ги покажува 5-те можни бои за iPhone 7 што ќе бидат претставени следната недела во Купертино. Всушност и ако размислиме за тоа ладно, тоа може да биде лесно можно и повеќе од гласина може да се каже дека тоа ќе биде реалност Ако додадеме црна или длабоко сина боја за која овие денови се дадоа толку многу да се зборува, до остатокот од боите што во моментов ги имаме на располагање кај iPhone 6s и iPhone 6s Plus, кои се сребрени, простори-сиви, розово-златни и златни. 

До денес е точно дека Apple постепено воведува разни бои на својот iPhone, дури и iPad и Mac, па затоа не сметаме дека ова е негативна за компанијата од по она што се случи со iPhone 5 кој беше изгребан со „само гледање во него“, компанијата Купертино беше во можност да ја смени ситуацијата и денес имаме добра палета на бои за избор и кои не претставуваат проблеми со гребење лесно или слично.

На фотографијата со заглавие јасно можете да ги видите SIM-подлогите на iPhone или iPad со 5 различни бои и иако е точно дека осветленоста не покажува дали оној од левата страна е црно или темно сино, се чини дека е јасно дека оваа година ќе имаме уште една боја на iPhone за избор. Останаа уште неколку дена за презентација на овие нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus за кои разговаравме во Gadget на Actualidad овие недели, па наскоро официјално ќе знаеме дали ова ќе биде новата боја на предводникот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алфредо Санчез dijo

    Многу бои и повеќе од истите