IPhone 8 исто така „експлодира“, некои батерии отекуваат

Се чини дека iPhone 8 нема да се ослободи од видливите проблеми што демнат со секое ново лансирање на телефон од висока класа. Во овој случај, лесно е да се запомни катастрофата што се случи со Samsung Galaxy Note и неговата експлозивна ситуација (иако тоа беше повеќе од согорување). Се чини дека батериите на iPhone 8 не реагираат многу подобро, и иако сè уште не е позната експлозија, тие целосно ги уништуваат уредите.

Ова се сликите што ги поддржуваат корисниците кои тврдат дека спонтано претрпеле оток на батеријата, предизвикувајќи скокање на сите врски на уредот, што го прави целосно неупотреблив.

Пред неколку дена пристигнаа првите вести за проблемите со батериите iPhone 8, меѓутоа, бидејќи беа толку неодамнешни и лежерни, се чини дека не сакавме да му посветуваме премногу внимание. Сепак, почнуваат да се појавуваат повеќе слични случаи во кои батериите целосно отокуваат, што го соблекува екранот од шасијата и покрај врските, Овие први слики дојдоа од Русија преку Твитер профилот на Епл Про, Иако не бевме сигурни дека не станува збор за провоцирана ситуација, ништо не тера да помислиме дека тие навистина се обидуваат да привлечат внимание на овој начин.

Но, тоа не е прв случај, во Азија се случија и телефони со овој проблем, што исто така се чини дека има предиспозиција за моделот Плус на iPhone, нешто што може да има своја логика земајќи ја предвид големината на батеријата. Според добиените информации, очигледно овие отоци се главно предизвикани кога уредот се полни, замислуваме дека може да бидат резултат на прегревање на повеќе од познатите слаби литиумски батерии. Биди така, Ако наидете на еден од овие уреди, ви препорачуваме да бидете смирени и да отидете во најблиската продавница на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.