IPhone 8 би започнал да се составува порано отколку што планираше Apple

Гласините за почетокот на производството на новиот модел на Apple веќе неколку часа ги напаѓаат медиумите и се чини дека Apple би го унапредил почетокот на производството на овие нови iPhone-и, започнување на производството во текот на месец јуни. Информациите доаѓаат од Техника Трговец дневно И, тоа е дека важните промени што ќе ги претрпи овој нов смартфон на „Епл“ значат дека датумите за почеток на производството треба да бидат напредни, да, не очекувајте уредот да биде лансиран порано отколку што се очекуваше, бидејќи во принцип ќе се следи традиционалниот распоред на лансирање.

Ова е дел од собирање на податоци Добиени од BlueFin Research Partners и споделени од Tech Trader Daily:

Интересно, нашите сегашни читања сугерираат на 300% зголемување на производството за iPhone 8 / X во текот на јуни четвртина, околу 9 милиони единици. Како резултат, вкупниот број на iPhone произведени во јуни четвртина ќе се зголеми од 45 милиони на 48 милиони оваа година. Силното зголемување на iPhone 8 до одреден степен би ги компензирало намалувањето на претходните модели кои гледаат на нивното производство намалено.

„Епл“ е јасен дека ако овој „Ајфон 7“ и „7 плус“ успеа да го продаде она што досега не е видено во компанијата, сега тие ќе продолжат да се продаваат во текот на овие денови, но во принцип продажбата треба постепено да се намалува се додека не достигнат месеци пред септември, што е кога обично им се презентираат новите модели и затоа би го зголемиле производството во новите iPhone-и порано од вообичаеното. Новиот модел на iPhone 8 или десетгодишнина Тој веќе има многу очекувања и има доволно време да го претстави, Затоа мора да бидете трпеливи освен да видите каде се движат гласините.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.