IPhone X беше најпродаваниот телефон во првиот квартал во 2018 година

Слика на iPhone X

IPhone X е еден од телефоните што генерираше најмногу коментари во последните месеци. Многумина сметаа дека новиот уред на Apple е неуспешен. Наводните проблеми во производството на телефонот, додадени на неговата висока цена, не понудија добри изгледи. Иако телефонот се искачи како најпродаван паметен телефон во првиот квартал од 2018 година.

Значи, тоа покажува дека овие гласини не биле основани. Бидејќи iPhone X е ставен како најпродаван, а остатокот од првите 3 се исто така полни со телефони на Apple. Значи, компанијата Купертино постигна нов успех.

Колку продаде телефонот на Apple? на Проценетата продажба на iPhone X во првите три месеци од оваа година е 16 милиони единици. Добра продажба на телефонот, што сигурно ги надмина сите очекувања на аналитичарите. Особено со негативните вести дека ги имаше овие месеци.

Продажба на iPhone iPhone

Но, Епл добро се забавува, затоа што следните три модели на списокот исто така припаѓаат на американската фирма. Новите модели на iPhone се продаваат многу добро. Па сигурен сум дека оние од Купертино се многу задоволни со овие резултати. Бидејќи тие го освоија пазарот во овие три месеци.

Galaxy S9 Plus се појавува и на списокот, што е делумно впечатливо, бидејќи се појави во продажба во март. Значи, за помалку од четири недели успеа да продаде доволно за да биде шестиот најпродаван телефон во светот, со 5,3 милиони примероци.

Beе биде интересно да се видат бројките за продажба во вториот квартал кога ќе влезат, да знаете дали овој iPhone X продолжува да се продава со оваа стапка или ако пристигнувањето на некои нови модели на Андроид добива на терен. Haveе мора да почекаме неколку месеци за тоа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)