IPhone X веќе има кинески клон и чини помалку од 300 евра

Leagoo S9 кинеска копија на iPhone X

Не може да се одрече: дизајните што ги нуди Apple на своите компјутери се причина за завист. Од друга страна, оние на Купертино се копираат многу пати. Можеби најпознатиот случај отсекогаш бил случајот со Xiaomi, една од најпопуларните кинески компании, како во нејзината земја, така и во странство. Сепак, сега се приклучува друга азиска компанија која веќе има неколку модели на пазарот и кои го следат, без двоумење, дизајнирање на референтни модели во секторот. Е за Leagoo.

IPhone X е најновиот модел на Apple. Неговиот дизајн е привлечен и впечатлив; нејзината цена не толку. Значи, обединувањето на тие сензации во еден терминал е постигнато она што Leagoo сака наскоро да и го покаже на пошироката јавност. Неговото име е Leagoo S9, кинески клон на првиот меч Купертино, базиран на Android и, се разбира, неговата цена нема да има никаква врска со оригиналниот модел.

Копија на iPhone X со Leagoo S9 со Android

Leagoo S9 го претстави порталот Android Headlines. Очигледно, овој нов тим од Кина ќе биде лансиран наскоро и бесрамно го копира целиот дизајн на iPhone X. Што да очекувате од овој терминал? Како што е научено, екранот на Leagoo S9 исто така ќе има технологија AMOLED и нејзината големина ќе биде 5,85 инчи дијагонално со сооднос од 18: 9 и со необичниот „Изрез“ или остров на врвот.

Од друга страна, не можеме да се залажуваме, тоа ќе биде тим што се натпреварува во рамките на средниот опсег на секторот. Ова претпоставува дека процесорот што го носи е MediaTek P40 - Директен конкурент на Qualcomm Snapdragon 670 - и тоа ќе биде придружено со a 6 GB RAM меморија. Од друга страна, неговиот простор за складирање нема да биде помал од 128 GB и во задниот дел имаат двојна камера - Во иста ситуација како iPhone X - со сензори од 16 мегапиксели.

Не е позната ниту верзијата на Android што ќе биде инсталирана, ниту нејзината точна цена. Сепак, се шпекулира дека износот што треба да се плати за тоа помалку од 300 евра; односно цена 4 пати пониска од моделот што го копирате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.