IPhone X ќе пристигне во уште 13 земји на 24 ноември

Понудете 200 евра заштеда на iPhone X со Јоиго

И, сепак, се чини дека оваа година компанијата Купертино го лансираше главниот уред ширум светот истиот ден, тоа не е сосема точно. Новиот модел на iPhone X е достапен во повеќето земји, но Уште 13 недостасуваат, а овие се во Европа, Азија, Средниот исток, Африка и Макао.

Apple го најави своето официјално претставување за нови 13 земји и се чини дека ова ќе биде исполнето на 24 ноември, датумот на кој многу корисници ќе бидат со уредот околу 21 ден доколку го добијат на официјалниот ден на лансирање и многу други ќе ги примат во своите домови.

Земјите каде iPhone X официјално ќе пристигне подоцна овој месец се: Албанија, Босна, Камбоџа, Косово, Макао, Македонија, Малезија, Црна Гора, Србија, Јужна Африка, Јужна Кореја, Тајланд и Турција. Денес новиот модел на iPhone е достапен во: Германија, Андора, Саудиска Арабија, Австралија, Австрија, Бахреин, Белгија, Бугарија, Канада, Кина, Хрватска, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Словачка, Словенија, Шпанија, Шпанија, Финска, Франција , Германија, Грција, Гренланд, Хонг Конг, Унгарија, Исланд, Индија, Ирска, Остров Ман, Италија, Јапонија, Кувајт, Кувајт, Летонија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Малта, Мексико, Монако, Холандија, Нов Зеланд, Норвешка , Полска, Португалија, Порторико, Катар, Романија, Русија, Сингапур, Швајцарија и Шведска.

Па, како можеме да видиме дали има голем број земји кои сè уште чекаат овој нов спектакуларен iPhone X да започне да купува. Во друга смисла, забележете дека Apple продолжува со прилично голема побарувачка што ја отежнува достапноста во земјите каде што се продава, Во секој случај, акциите на паметниот телефон веќе беа намалени од самиот почеток за да не дојде повторно кај нас. Се надеваме дека акциите наскоро ќе се зголемат и сите оние кои можат и сакаат да платат за тоа, ќе го добијат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.