IPhone „X“ што ќе пристигне со iPhone 7s ќе има многу ограничен фонд

Вистина е дека ние не унапредуваме ништо што не е познато со „Епл“ и е дека сите Ајфони во моментот на нивното лансирање поминуваат низ недостаток на залихи. Во случај на нови производи, тоа секогаш се случува, не само со iPhone и ако ги погледнеме залихите на AirPods, можеме да мислиме на истото. Во оваа смисла, повеќето компании прават спектакуларен маневар за маркетинг за да го обесат знакот „Sold Out“ и да ја зголемат желбата на корисниците да го имаат новиот производ во свои раце и овој пат се чини дека новите модели на iPhone «X», Pro или Special Издание, Тие ќе бидат претставени во месец септември заедно со моделите iPhone 7s и 7s Plus, но комерцијализацијата на истите ќе биде доволно одложена.

Евидентно е дека акциите се малку од она што го кажавме на почетокот, но во овој специфичен модел недостатокот на залихи додадени на она што може да биде потребно за лансирање на уредот може да биде слично на она што се случи со Apple Watch во својата презентација - освен за растојанијата - но со пократко време на чекање, во оваа смисла се шпекулира за четвртиот квартал од 2017 година. Специјализираните медиуми и аналитичари предупредуваат на ова и тоа е дека доколку iPhone „X“ е спектакуларен како што се прикажуваат гласините, се очекува Apple да има проблеми со снабдувањето поради големата побарувачка.

Индуктивно полнење, стаклен заден дел, 5,8-инчен OLED екран, можен сензор за отпечатоци од прсти под екранот, отпорност на вода и дизајн што ќе биде клима со главата на првиот iPhone што компанијата го лансираше се главните гласини кои кружат низ мрежата во моментов. Сето ова со најновата технологија во внатрешниот хардвер може да биде вистински успех.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.