jetAudio носи моќна и прилагодлива репродукција на музика на Андроид

Кога станува збор за некои од најбогатите функции и најчесто користените десктоп аудио плеери, jetAudio несомнено е рангиран високо на списокот. Ако сте корисник на Андроид, ќе бидете воодушевени кога ќе знаете дека Коун, компанијата која стои зад тоа авион Аудио, само што ја сними андроид варијантата jetAudio во продавницата PlayGoogle, и изгледа прилично практична перспектива. Облечен со прилично сеопфатен пакет на функции и поддршка за скоро сите познати формати на аудио датотеки (вклучувајќи MP3, WAV, OGG, FLAC, M4A, MPC, TTA, WV, APE, MOD, SPX, AIFF). Главниот интерфејс на апликацијата следи едноставен дизајн и ви претставува можност за прелистување музички нумери од уметници, албуми, песни, папки и плејлисти. Интерфејсот на музичкиот плеер е без сомнение еден од најдобрите и најлесните за употреба што го видовме на уред со Android.

Покрај сето тоа, 10-опсежен EQ со 32 различни аудио-поставки и моќни опции за репродукција на музика со прилагодливи поставки за BBE, BBE VIVA, широк, ревербет, автоматска контрола на засилување (AGC) и ефект на X-Bass. Звук, поддршка за избледување и без празни места, репродукција на музика, интеграција на социјалните медиуми (детали подолу), прилагодлива брзина на репродукција, прилагодлив тајмер за спиење за да започнете и да ја запрете репродукцијата и многу добра визуелна моќност авион Аудио еден од најдобрите музички плеери за Android кои се појавија на пазарот досега.

Цитирање авион Аудио како победник беа една од почетните точки во трката за најдобри музички плеери за Андроид би било малку неоправдано, бидејќи во моментот ви недостасуваат некои витални опции на кои ќе се осврнеме подоцна. Како и да е, со своите многу моќни аудио ефекти и привлечен дизајн и обемни прилагодувања, плеерот привлекува цврсти fansубители на музиката да уживаат во висококвалитетна репродукција на музика на нивните уреди со Android со многу посакувана контрола над поставките за аудио.

Продолжувајќи ја долгата листа на апликации за одлики, таа нуди неколку многу практични комунални услуги за контролирање на свирење музика и посетете ја вашата омилена плејлиста на почетниот екран. Како и повеќето квалитетни музички плеери, jetAudio исто така поддржува графички контролен панел за известувања што ви овозможува да играте / паузирате и да се префрлате помеѓу песните, без да се упати кон главниот интерфејс на апликацијата. Настрана тоа, jetAudio исто така носи и некои суптилни, но возбудливи одлики за прилагодување и споделување на социјалните медиуми. На пример, ако сте овластени, трагите што ги слушате може автоматски да се објавуваат на Твитер и / или Фејсбук. Тоа ви овозможува да наведете прилагодени дејства при префрлување помеѓу песни, рачно и автоматски.

За рачно вклучување на патеката, можете да ја поставите апликацијата прво да ја запира тековната патека и потоа да се префрли на следната, додека изгасне или исчезне од тековната трака пред да преминете на следната. Слично на тоа, ви овозможува да изберете зададено дејство за автоматско префрлување на патеката. Во оваа смисла, имате опција да ја конфигурирате апликацијата да репродуцира музика без паузи, да бледнее помеѓу траките според интервалот дефиниран од корисникот, времето на вкрстено бледнење или да ја репродуцирате следната песна, по кратка пауза од неколку секунди.

Потоа, постои опција да ги наведете условите под кои сакате апликацијата да ја спроведува функцијата на листот за следење. На пример, можете да ја вклучите / исклучите функцијата за продолжение или да ја примените на траки подолги од 10, 15 или 20 минути. Аудиото исчезнува / вклучува функција, додека продолжението / паузата на песните може да се активира и од главниот екран на апликацијата за поставки. Меѓу другите опции на предната страна на козметиката, апликацијата може да се конфигурира да ја прикажува уметноста на албумот (со анимации) во прозорецот за репродукција. Исто така, постои опција да ја поставите уметноста на албумот како позадина за избраниот албум во интерфејсот на библиотеката на апликацијата.

Префрлете се на апликацијата за звучни ефекти на екранот и таа ве поздравува со десетина прилагодливи поставки за звук, вклучително и опција за:

Стандардно поставување рамнотежа на звукот лево / десно

Поставете го стандардното ниво на претходно засилување (автоматски ја прилагодува јачината на звукот пред да нанесете одредени звучни ефекти)

Прилагодете ја стандардната автоматска контрола на засилување (AGC) за да ги намалите флуктуациите на јачината на звукот помеѓу различните песни

Овозможете BBE, BBE LIVE, поширока стерео слика, Reverb и X-Bass (со звучни ефекти дефинирани од корисникот, нивоа на ефекти и режим на мерење на реверба)

Поставете ја моменталната стандардна брзина на репродукција насекаде помеѓу 2,0 x 0,5 xa (со автоматско прилагодување на чекорот)

Активирајте ја функцијата за еквилајзер, изберете го претпочитаното меморија за еквилајзер

Сега, суштината на целата апликација: интерфејсот на музичкиот плеер. Сепак, од почетокот, jetAudio изгледа како само уште еден нормален музички плеер со основни контроли за репродукција на музика и уметност на албуми, итн. Сепак, различните копчиња што се наоѓаат на горниот дел од уметничкиот прозорец на албумот може да ви се најдат при рака за пригушување на аудио , скокање на екранот за еквилајзер или поставки за SFX за да ги специфицирате претпочитаните поставки за звук, дозволувајќи го тајмерот за мирување и прилагодување на нивото на јачината на звукот, како и рамнотежата на звукот.

За да управувате со плејлистата што сега се игра, можете да го притиснете копчето горе десно или да се повлечете надолу каде било во интерфејсот на плеерот за да ја стартувате списокот со песни. Со потчукнување на кое било место во центарот на уметничкиот прозорец на албумот, се открива компактен панел што ви овозможува да ја контролирате брзината на репродукција на музика. За да се префрлите помеѓу песните, можете да лизгате лево / десно на уметничкиот прозорец на албумот. Додека слушате аудио-трака, можете да ја поставите како тон на ringвонење на вашиот уред или да ја додадете во претпочитана плејлиста.

Како што споменавме на страницата за апликации на Google Store Play, со jetAudio Basic (бесплатната верзија), ќе мора да ги издржите рекламите, а во исто време да морате без звучни ефекти со висока резолуција BBE / BBE ViVA. Корисниците ќе можат да ги отстранат сите ограничувања со верзијата jetAudio Plus, секогаш кога е достапна. Сè на сè, во jetAudio, Android сигурно најде неверојатно моќен и богат со музички плеер, кој нуди повеќето од функциите бесплатно.

За jetAudio Basic е потребен Android v2.3.3 или повисок, и може да се преземе преку врската подолу.

Преземете го JetAudio Basic

Извор - Совети за зависност

Повеќе информации - (Дотерајте го расположението: музички нумери за сите прилики и емоции [WP7])


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.