Keecoo K1, паметен телефон дизајниран од нив и за нив

кекео

Ако баравте мобилен уред создаден специјално за жени, ова е оној за вас. Во се повеќе личен свет, овој тип на уреди не може да недостасува. Реалноста е дека честопати се чини дека технологијата е наменета за мажи, сепак има и такви кои мислат само на жени. Директно од Кина доаѓа Keecoo K1, мобилен телефон дизајниран од и за нив од компанијата Keecoo Mobile. Ние ви кажуваме зошто овој уред е главно фокусиран на женската публика и кои се неговите спецификации.

За почетници, уредот е дизајниран да се спријатели со „малите раце“ на некои жени. Овој феномен на мали раце кај жените е нешто што се случува многу повеќе во Азија, континентот што го произведува уредот. Уредот е дизајниран во шестоаголна форма и во светло розова боја, како кармин. Друг од релевантните аспекти, нејзината предна камера од 8 Mpx ќе им овозможи на девојчињата (и момци), снимајте одлични селфија, но не само тоа, тој има преден блиц, нема имитации базирани на екран, вистински LED блиц да излезе што е можно побожен кога се прави автопортрет на плажа, на забава или во автомобил.

Што се однесува до хардверот, наоѓаме екран на 5 инч, со резолуција од 720p. За да го преместите, четири-јадрен процесор од 1,3 GHz (производителот не е познат), придружено со 2 GB RAM меморија. Меморијата започнува од 16 GB, но може да се прошири преку microSD. Задната камера има 13 Mpx и работи верзија на Android 5.1 Lollipo, натоварена со женствени теми, што ќе фрли вековно движење на феминистите. Засега, уредот нема да го напушти кинескиот пазар, освен ако не го увеземе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.