Кобо ја претставува својата нова Елипса, многу комплетен е-читач

Ракутен Кобо штотуку ја објави новата Елипса, паметен електронски читач со нови можности за коментари и разноврсност што го прави многу покомплексен отколку само производ за читање. Новата Кобо Елипса ќе се најде во продажба за помалку од 400 евра со екран на допир и додатоци како што се игла и паметна футрола што сега ќе ви овозможат да креирате содржина. Да разгледаме подетално што има ново.

Haveе има 1200-инчен екран E-Ink Carta 10,3, Анти-отсјај, осветлување што се прилагодува на ComfortLight, 32 GB простор и стилски и разноврсен SleepCover, Kobo Elipsa ги поместува границите на дигиталното читање. Уредот е достапен во темно сина боја, Kobo Stylus во црна боја, а футролата е во сина сина боја.

„Кога размислуваме за развој на нов Kobo eReader, секогаш го прашуваме нашиот
клиенти, на оние што читаат секој ден, што можеме да создадеме за понатамошно подобрување на нивното искуство
читач. Со Кобо Елипса сакавме да ги достигнеме оние читатели кои читаат, но и комуницираат
со текстот; кои го обележуваат, го подвлекуваат и водат белешки затоа што, за овие луѓе, тоа е најдобриот начин
да истражувам во книгите, статиите и документите што ги читаат “

Пакетот Кобо Елипса ги вклучува еБрижецот Кобо Елипса, Кобо Стајлус и Копје Елипса Спиј-капакот.  Goе се најде во продажба за 399,99 евра en kobo.com, fnac.es и во физичките продавници на Фнак. Резервацијата ќе биде достапна преку Интернет на 20 мај, а уредот ќе биде достапен во продавниците и преку Интернет на 24 јуни.

Уредот ќе има 1 GB RAM меморија на техничко ниво, придружено со WiFi конекција и USB-C, да, барем досега информациите покажуваат дека нема да имаме Bluetooth. Haveе имаме батерија од околу 2.400 mAh и простор за складирање до 32 GB. Од своја страна, екранот на допир има незначителна резолуција 1404 x 1872 што нуди вкупно 227 PPI. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->