LA Noire се враќа во PS4, Xbox One и Switch во ноември

Се чини дека повеќето компании за развој на видео игри наоѓаат огромна продажна насока (и зошто да не, ефтина) во реиздавањето игри, кои беа навистина спектакуларни во нивно време. Секако Rockstar Games не ја испушта ерата на „ретро“ што се однесува до видео игрите.

Ги имаме фантастичните вести да ви ги дадеме, вестите што исто така ќе ги опфатат сите платформи, нешто тешко да се постигне денес. И дали е тоа LA Noire ќе пристигне на повеќето платформи за видео игри во текот на месец ноември, и нешто ни кажува дека нема да сакате да го пропуштите.

Играта официјално пристигна на нашите конзоли пред не помалку од шест години. Во кои области ова не треба да зборува многу, но зборуваме за видео игри, и шест години не се баш кратки. Поради оваа причина, Rockstar Games одлучи да ја прилагоди видео играта на тековните платформи што ќе ни овозможи повторно да уживаме во приказната. Да објавам дека не сакаа премногу реквизити, всушност тоа беше едноставна порака на нивниот официјален Твитер профил што работи како пена, дефинитивно LA Noire е пред пристигнување, и ќе се совпадне со многу наслови што ги чекаме , така ќе се допре за гребење на џебот.

Видео играта ќе дојде во PlayStation 4 и Xbox One, но најмоќните верзии на овие конзоли ќе можат да ги емитуваат во 4K. Малиот Nintendo Switch исто така ќе ја поздрави оваа игра, иако не знаеме точно како ќе се сложи со графиката, барем на Switch, мора да кажеме дека во другите изданија тие ја коментираа. На кратко, тие не сакаа да зборуваат за цените, но ние замислуваме дека ќе се движи помеѓу 30 и 39 евра и по можност во дигитални формати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.