BlakBerry KEYone сега може да биде резервиран во Европа

Како што поминуваа неделите, малку по малку мнозинството уреди што беа презентирани на Светскиот мобилен конгрес што се одржа во Барселона на крајот на февруари, почнуваат да се појавуваат на пазарот. Пред неколку дена започна периодот на резервација во Европа за Moto G5 и Moto G5 Plus, процес што, како што ве информиравме вчера, сега е достапен и од Шпанија. Сега е редот на BlackBerry KEYone, уред од средна класа со кој BlackBerry сака да ги задржи класичните корисници на физичката тастатура среќни, бидејќи уште еднаш канадската фирма се врати на традиционалниот дизајн што го направи толку познат.

Ако живеете во Германија и ве интересира BlackBerry KEYone, можете да отидете на веб-страницата на MediaMark и резервирајте го овој уред по цена од 599 евра, нешто претерана цена и тоа нема да промовира масовна продажба на овој уред кај корисниците. Ако се остави настрана ценовната политика на BlackBerry, овој уред ќе започне да ги достигнува корисниците за месец и половина, на 5 мај. Со ова темпо сепак ќе биде Самсунг, компанијата што го одложи претставувањето на С8, оној што стигнува на пазарот пред многу други производители што го сторија тоа во MWC.

BlackBery KEYone ни нуди 4,5-инчен екран со резолуција од 1.620 x 1080. Внатре го наоѓаме 625-јадрен Snapdragon 8, со 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија, простор што може да се прошири до 2 ТБ. Андроид верзијата ќе биде Нугат. Има задна камера од 12 mpx и предна камера од 8 mpx. Една од новитетите е trackpad, trackpad која се наоѓа на тастатурата и ни овозможува движење по екранот со лизгање на прстот на површината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.