LeEco продава 500.000 примероци на Le Pro 3 за само 15 секунди

leeco-pro

За некое време да бидат дел, кинеските терминали почнуваат да се појавуваат на пазарот со сила и одлучност. Малку по малку, терминалите што доаѓаат од азискиот континент ни нудат многу слични карактеристики на врвните терминали по третина од нивната цена. LeEco штотуку го пушти во продажба својот нов терминал Le Pro 3, терминал со спецификации и цена на срцев удар, ако го споредиме со сегашниот пазар на висока продажба. Овој уред Тој е првиот што се појави на пазарот со новиот процесор Snapdragon 821 и тоа го прави преку влезната врата.

Според компанијата, од почетокот на периодот на резервација, компанијата продала половина милион Le Pro 3. Претходно, и OnePlus и Xiaomi добија слични податоци за резервации, иако овие резервации не значат дека терминалот конечно ќе биде купен, понудете ни информации за насоки за интересот на овој уред на пазарот.

Покрај тоа што е првиот уред што се појави на пазарот со процесорот Snapdargon 821, овој терминал веќе вклучува USB-c конекција, 128 GB внатрешна меморија и неверојатни батерии од 4.070 mAh што гарантира батеријата да го помине денот интензивно користејќи го исто. Но, немаше сè да биде розово, бидејќи овој терминал доаѓа со верзија 6.0 на Android, наместо со Android 7.0 Nougat, точка што треба да се земе предвид особено затоа што кинеските брендови не се карактеризираат со ажурирање на ОС од неговите терминали откако ќе стигнат на пазарот, така е можно со Le Pro 3 никогаш да не го добиете.

Ле Про 3 карактеристики

 • 5,5 инчен IPS LCD екран со резолуција 1920 x 1080
 • Процесор Snapdragon 821
 • 4/6 GB RAM меморија
 • Внатрешно складирање 128 GB
 • USB -c врска
 • Задна камера од 16 mpx со бленда од f / 2.0
 • 8 mpx предна камера.
 • Батерија од 4.070 mAh.
 • Андроид 6.0 слез
 • Цена: 270 УСД.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.