LeEco Le 2S Pro, првиот паметен телефон што ќе има 8 GB рам

LeEco Le 2S Pro

Нормално кога ќе помислиме на мобилен од висока класа, ќе ни паднат на ум имиња како што се Apple, Samsung или Xiaomi, сепак најмоќниот терминал нема да биде од овие компании, туку ќе биде од некоја попозната марка LeEco. Благодарение на истекувањето од AnTuTu, LeEco Le 2S Pro не само што ќе имате моќен хардвер, туку и ќе има првиот терминал кој има 8 GB RAM меморија.

Бројките на AnTuTu зборуваат за повеќе од 157.000 поени, импресивна сума за терминал, но тоа нема да биде единственото нешто што новиот LeEco Le 2S Pro го има моќно. Покрај голема количина RAM меморија, новиот LeEco Le 2S Pro ќе го има и новиот Snapdragon 821 на Qualcomm.

Иако сè уште не знаеме одредени податоци за овој нов терминал, се смета дека ќе го има LeEco Le 2S Pro екран од 5,5 инчи со типичен дизајн на LeEco мобилните и метални завршувања.

Новиот LeEco Le 2S Pro може да биде претставен на следната IFA во Берлин

Не знаеме ништо друго за овој терминал, сепак многумина велат дека овој терминал ќе го видиме на почетокот на првата недела од септември, можеби со ИФА 2016, саем на кој сите ќе ги покажат своите технолошки иновации и секако таков мобилен е голема технолошка новина.

Покрај овој мобилен, LeEco ќе лансира понормална и веројатно поевтина верзија кој ќе има 4 GB RAM и Qualcomm Snapdragon 820, нешто понормално што ќе се вика LeEco Le 2S.

Иако датумот и местото на лансирање на LeEco Le 2S Pro не е IFA 2016, вистината е дека апликациите за одредување на стандарди веќе работат со овој мобилен, па за кратко време ќе го знаеме LeEco Le 2S Pro на пазарот. Но, прашањето можеби не е датумот на објавување, туку Дали навистина ни треба мобилен со 8 GB рам;


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родо dijo

  Како RAM меморијата е сè

 2.   Claudio dijo

  Во моментов повеќе се грижам за траењето на батеријата, со тоа што сите мобилни компании заостануваат