Lenovo го претставува Moto Z Play, Motorola со поголема автономија на моментот

Мото З игра

Вчера Lenovo започна да ги распоредува своите гаџети и да ги презентира официјално. Помеѓу овие уреди го познаваме Moto Z Play, фаблет за кој многу сме слушале во последните месеци и сега го имаме официјално.

Новиот Moto Z Play нема многу ефтина цена, но има одличен хардвер и можност за вклучување на некои екстензии што овозможуваат подобрување на аспектите како што се мобилната фотографија. Сепак, Moto Z Play сè уште има 3,5 мм слот за слушалки, нешто што се чини дека се менува во идните надградби на моделот.

Motomods се познатите додатоци кои ќе ги прошират функциите на Moto Z Play

Новиот Moto Z Play има 5,5-инчен екран SuperAMOLED со FullHD резолуција, процесорот ќе биде Qualcomm Snapdragon 625 придружен од 3 GB рам. Внатрешното складирање ќе варира во зависност од верзијата, постојни верзии на 32 и 64 GB внатрешен простор. Заедно со процесорот, Moto Z Play ќе има и GPU Adreno 530. Покрај двете камери, терминалот ќе има сензор за отпечатоци од предната страна и конектор од задната страна што ќе овозможи додавање нови функции на терминалот. Во задната камера наоѓаме сензор од 16 MP со f / 2.0 и оптички стабилизатор на слика додека предната камера има сензор од 5 MP со блиц.

Мото З игра

Батеријата на Moto Z Play има капацитет од 3.510 mAh, капацитет не многу висок, но тоа ќе му даде голема автономија на мобилниот. Според индикациите на Motorola и Lenovo, овој терминал ќе има опсег до 50 часа. со мешана употреба, голема автономија во споредба со другите терминали на брендот Мото.

Сепак, цената на овој мобилен не е од среден опсег, но е на пат кон висока, се 400 долари почетна цена на овој мобилен телефон. Еден од недостатоците или недостатоците што многумина му ги припишуваат на овој терминал. И покрај тоа, хардверот воопшто не е лош и за корисниците кои не користат многу мобилен телефон, тој може да биде одлична алтернатива, иако ќе биде потребно да се види како се однесува овој терминал во секојдневната употреба, а да не спомнувам однесувањето на Motomods или екстензии што се поврзуваат на задниот дел од мобилниот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.