Lenovo Moto Tab, Motorola се враќа на таблетите со Android

Lenovo Moto Tab

Ако погледнеме наназад, ќе се сетиме дека по воскресението на Motorola, и лансирањето на неговото Moto G, тие исто така се приклучија на опсегот на таблети Андроид. Овие креации ги оставија настрана и се фокусираа на зголемувањето на каталогот на паметни телефони.

Сепак, по купувањето на Motorola од страна на Lenovo во 2014 година, работите поминаа добро. И јапонскиот производител сакаше да го воскресне секторот за таблети со своите Lenovo Moto Tab, модел што ќе се продава само - засега - со американскиот мобилен оператор AT&T.

https://www.youtube.com/watch?v=OEYc8GO3OQc&feature=youtu.be

Овој Lenovo Moto Tab има екран на 10,1 инчи дијагонално и нуди максимална резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели; односно Full HD резолуција. Lenovo Moto Tab е вклучен во нов каталог на уреди премија на AT&T и сака да биде центар на слободно време и работа за целото семејство.

Вистина е дека нема да биде најмоќниот модел на пазарот. Вашиот процесор ќе биде потпишан од Qualcomm. И бетонскиот модел е а Кученце 625 8 јадра на фреквенција на часовникот од 2 GHz. Се додава чипот а 2 GB RAM и 32 GB меморија за складирање датотеки. Се разбира, на корисникот му се советува да може да користи картички во формат MicroSD до 128 GB.

Од друга страна, Android 7.1 ќе биде инсталиран внатре, претпоставуваме дека без никаков прилагоден слој - ист како и делот за мобилни - и неговата батерија ќе има Капацитет од 7.000 милиампер. Тоа е, да може да се стигне до крајот на денот без проблеми, иако ќе има технологија за брзо полнење. Конечно, ова Lenovo Moto Tab има двојни предни звучници и технологија Dolby Atmos за опкружувачки звук.

Цената на овој Lenovo Moto Tab е 299,99 УСД ако се купи без договорИако ако се субвенционира, уплатата ќе биде 20 УСД месечно за 20 рати. Покрај тоа, можете да изберете два можни пакети со додатоци: надворешен звучник или тастатура / случај со Bluetooth технологија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.