LG испраќа официјална покана за G6 до MWC со слоганот „Голем екран што одговара“

 

LG G6

На чело на LG е директно патеката што ја отвори Xiaomi Mi MIX со тоа терминал без коси така што екранот е главен протагонист и тие четири страни, како што се рамките, остануваат како секундарен аспект што може да се искористи совршено.

LG веќе потврди дека ќе го претстави својот нов предводник G6 на MWC 2017 во Барселона на 26 февруари. Денес е кога тој ги испраќа поканите и тизер со слоган: «Голем екран што одговара« LG, исто така, рече дека има 5,7-инчен екран што може лесно да се држи благодарение на удобниот зафат.

Друга од доблестите речени во тизерот е нејзината страничен заоблен дизајн ќе понуди елегантно и софистицирано чувство. Секако, тој ги остави остатокот од деловите што го сочинуваат дизајнот на терминалот за 26 февруари, па затоа сме повеќе желни да го откриеме остатокот од телефонот за тој посебен ден во Барселона.

LG G6 ќе користи 5,7-инчен (1440 x 2880) QHD + LCD екран со а Сооднос од 18: 9 со 564 ppi и многу тенки рамки. LG веќе рече дека телефонот ќе се карактеризира технологија за растурање на прегревањето на терминалот на што помагаат специјални цевки.

Друга карактеристика на G6 ќе биде нејзината отпорност на вода, иако овој елемент ќе ја земе пред себе можноста за отстранување на батеријата; една од особеностите на најновите изданија на предводникот на корејскиот производител од година во година. Doе стори без чипот Snapdragon 835 да го користи Snapdragon 821 на Qualcomm лансиран во втората половина на минатата година.

Gе биде претставен LG G6 во клубот Сант iорди на 26 февруари во Барселона. Се претпоставува дека Г6 ќе биде пуштен во продажба на 9 март во Кореја, за да стигне до останатите земји еден месец подоцна, како што ќе се случи со САД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.