LG G6 прикажан од секој агол во нови протечени слики

LG G6

Една од новините на LG G6, и што е во спротивност со некои од најважните карактеристики на предводниците на LG, е тоа што тој нема да има отстранлива батерија во корист на отпор вода, една од квалитетите на голем дел од врвните производи од различни брендови.

Промена како кај дизајнот на телефонот што сега можеме да ја видиме од сите можни агли во ново протекување. LG G6 е предводник на корејскиот производител за првата половина на 2017 година и веќе има целата заедница на Андроид возбудена според некои негови добри начини.

Ново протекување покажува до Г6 од секој агол, што ни дава најдобра можна визија за тоа каков ќе биде овој телефон кога ќе биде претставен на 26 февруари на Светскиот мобилен конгрес.

Од тие слики може да се видат оние тенки рамки на уредот Тоа ве става во прилично посебна позиција кога станува збор за дизајнот. Горниот и долниот дел изгледаат многу компактни, додека страничните рамки тешко се забележуваат бидејќи се доста тенки. Таа метална рамка може да се види истовремено со линијата одозгора за неа за антената. Заоблените агли исто така лесно се гледаат.

Дното на уредот се карактеризира со таа скара за звучници, како и со портата USB Type-C. Во горната област е 3,5 мм аудио приклучок со она што LG продолжува да се обложува на оваа врска за да не занемари милиони луѓе кои имаат свои слушалки.

Завршницата од задната страна е четкан метал. Сензорот за отпечатоци се наоѓа во истиот простор како и копчето за напојување, како претходниот LG G5. И, она што е јасно видливо е подесување на двојната камера.

Спецификациите познати денес се нејзини 5,7 ″ екран 1440 x 2880, чип Qualcomm Snapdragon 821 и водоотпорност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.