Сјаен црн LG G6 протекува на Интернет

Неизбежно е да се направат споредби ако се земе предвид дека Apple не толку одамна го лансираше својот модел iPhone 7 Jet Black, и се чини дека LG исто така има во предвид да лансира нов модел LG G6 во црно на пијано или црно во сјај.

Оваа боја што Apple ја има во својот iPhone и која сега можевме да ја видиме во новиот LG G6, е навистина убава и одлично одговара на мобилните уреди, но има мал „хендикеп“ и ова е тоа мали гребнатини обично се гледаат нешто друго поради брилијантноста и самиот Apple веќе предупреди за време на продажбата. Во овој случај не веруваме дека е поинаку и ако LG заврши со лансирање на овој спектакуларен финиш, ќе мора да ги предупреди своите корисници за тоа.

Новиот LG ќе биде претставен оваа недела што доаѓа во рамките на Светскиот мобилен конгрес и се очекува да биде добро прифатен од клиентите кои видоа дека претходниот модел оди понатаму. Темата на „Пријатели“ не се привлече меѓу корисниците и точно е дека тие ризикуваа многу со овие промени во предводникот на марката, па оваа година ќе го остават ова настрана и ќе се фокусираат на други опции како што е отпорност на вода, меѓу другите спецификации на LG G6.

За оваа филтрација е лицето задолжено за лансирање на фотографиите добро познатиот Еван Блас, и затоа веруваме дека скоро сигурно ќе биде претставен во оваа боја бидејќи @evleaks малку или ништо не е во ред. Ова е твитот во кој можете да видите како изгледа рендерот на LG G6 со црна боја на пијано:

Значи, оваа недела на 26, во официјалната презентација што ќе се одржи во Барселона, ќе оставиме сомнежи за достапноста или не на оваа боја, но најверојатно новиот LG G6 е достапен во разни бои, и оваа сјајна црна боја може да биде меѓу оние што ги избра компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.