LG G6 ќе пристигне во Шпанија на 13 април со цена од 749 евра

LG G6

Денес LG го претстави во Шпанија новиот LG G6, иако звучи чудно бидејќи беше официјално претставено ширум светот пред само неколку дена во нашата земја во рамките на мобилниот светски конгрес. Во презентацијата на која присуствувавме, одблизу можевме да го видиме новиот предводник на Јужнокорејците и исто така го знаеме датумот на пристигнување на пазарот, како и неговата цена.

Како што е официјално потврдено LG G6 Во Шпанија ќе биде достапен од 13 април, со цена од 749 евра, што е под цената на повеќето таканаречени паметни телефони од висока класа на пазарот.

Карактеристики и спецификации на LG G6

Следно ќе ги разгледаме главни карактеристики и спецификации на новиот LG G6;

 • Димензии: 148.9 x 71.9 x 7.9 мм
 • тежина: 163 грама
 • Екран: 5.7-инчен Quad HD дисплеј со резолуција од 2880 x 1440 пиксели
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 821 со четири-јадрен 2.35 GHz
 • GPU: Адрено 530
 • Меморија: GB RAM меморија 4
 • складирање: 32 или 64 GB со можност за проширување со помош на microSD картичка до 2 ТБ
 • Задна камера: Двојна камера од 13 мегапиксели со широк агол од 125º
 • Фронтална камера: 5 мегапиксели со агол од 100º
 • Батерија: 3.300 mAh
 • Система operativo: Android 7 Nougat со LG UX 6

Засега, сè уште треба да можеме да го испробаме подлабоко, двата мали теста што успеавме да ги спроведеме денес и на MWC ни оставија многу добри чувства што се надеваме дека ќе можеме да ги потврдиме многу брзо

LG G6 е веќе реалност, која ќе можеме да ја набавиме многу брзо и дека можеби за неколку дена може да се резервира со подарок како и обично од LG и многу други производители.

Што мислите за цената со која ќе излезе новиот LG G6 на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.