LG G7 ThinQ ќе биде претставен на 2 мај во Newујорк

Веќе имаме потврден датум за официјална презентација на новиот предводник на LG, следниот 2 мај во градот Newујорк. LG G7 ThinQ, ќе биде претставен во општеството откако ќе го даде датумот на кој порано ги презентираа своите нови производи на MWC, сега имаме официјален датум.

Овој нов модел од кој можевме да видиме протечени фотографии вчера, има необична „изрез“ и се очекува да додаде екран од 6,1 инчи покрај внатрешните спецификации на паметен телефон од висока класа. Сега датумот на презентација за месец мај ќе биде потврден.

Ослободете ја промената на политиката

Кога ја прашавме компанијата за не лансирање на новиот LG G7 во рамките на MWC во Барселона, со големиот број медиуми и рекламирање што настанот им го нуди на брендовите, фирмата нè увери дека тие не сакаа да лансираат уреди „принудени“ од пазарот и неговиот трендТие сакаа да го променат тоа и да ја следат сопствената политика на лансирање по барање на потребите на секторот и пред се со најдобриот можен напредок во нивните водечки уреди. Во овој случај, се чини дека LG G7 ThinQ ќе додаде интересни промени што се надеваме дека ќе го подобрат веќе интересниот LG G6 што тие го лансираа минатата година и особено LG V30, уред кој добива многу добар печат од неговото лансирање.

Сопствена OnLeaks ја повтори веста утрово:

Иако навистина останува уште многу време за оваа официјална презентација на LG, ќе го чекаме ова лансирање на корејската фирма.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.