LG Q Stylus е алтернатива на LG за Galaxy Note

Од неговото пристигнување на пазарот, Samsung Galaxy Note стана a референца на пазарот на паметни телефони со пенкало. Иако може да изгледа дека тоа е единствениот производител што лансира терминали компатибилни со игла, тоа не е, бидејќи корејската компанија LG исто така има свој асортиман, опсег што никогаш не бил алтернатива за корисниците, барем до сега.

Компанијата LG ја претстави новата генерација на својата палета Stylus, додавајќи Q и го елиминира нумерирањето што го користеше досега. LG целосно ја обнови оваа палета и се претстави три различни модели, кои според компанијата спаѓаат во средниот опсег, но ни нудат премиум карактеристики.

Samsung

За изненадување, компанијата е инспирирана од LG Q7, како во неговиот дизајн, така и во некои карактеристики, но ако навистина сакаат да станат опција За сите оние корисници кои отсекогаш сакале да добијат белешка, но никогаш не биле во можност да го сторат тоа поради својата висока цена, LG ќе мора да инвестира пари во рекламирање, нешто во кое се истакнува нејзиниот главен корејски ривал: Самсунг.

Спецификации на LG Q Stylus

 • Процесор: 1.5GHz Octa-Core или 1.8GHz Octa-Core
 • Екран: 6.2-инчен 18: 9 FHD + FullVision дисплеј (2160 x 1080 / 389ppi)
 • Меморија и складирање
  - П Стајлус+: 4 GB RAM / 64 GB ROM / microSD (до 2TB)
  - П Стајлус: 3 GB RAM / 32 GB ROM / microSD (до 2TB)
  - П Стајлус Алфа: 3 GB RAM / 32 GB ROM / microSD (до 2TB)
 • Камера:
  - П Стајлус +: Заден 16MP со PDAF / Пред 8MP или 5MP со супер широк агол
  - П Стајлус: Заден 16MP со PDAF / Пред 8MP или 5MP со Супер широк агол
  - П Стајлус Алфа: Заден 13MP со PDAF / Пред 5MP со Супер широк агол
 • Батерија: 3,300mAh
 • Оперативен систем: Android 8.1.0 Oreo
 • Димензии: 160.15 x 77.75 x 8.4 mm
 • Тежина: 172g
 • Поддржани мрежи: LTE-4G / 3G / 2G
 • Поврзување: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2 / NFC / USB Type-C 2.0 (компатибилен со 3.0)

Спецификациите на трите модели може да варираат во зависност од пазарите. Во моментов, компанијата не прецизираше ценовен опсег во кој ќе можеме да ги најдеме овие уреди, но најверојатно тие започнуваат од 600 евра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.