LG Q6 Alfa и LG Q6 Plus, новите членови на семејството веќе во Шпанија

LG Q6 Alfa и Plus во Шпанија

Корејскиот LG објави дека две варијанти на добро познатата LG Q6. Вториот е достапен во нашата земја веќе некое време. Иако како што добро знаете, може да се постигне само со конфигурација: 3 GB RAM и внатрешна меморија од 32 GB.

Па, така што корисникот има повеќе простор за маневар и може да избере други конфигурации, две варијанти пристигнуваат во Шпанија: LG Q6 Alpha и LG Q6 Plus. Најзначајните промени ќе бидат во два дела: RAM меморија и капацитет за складирање; дизајнот ќе остане ист низ целиот опсег.

За почеток, на LG Q6 Alpha ќе биде воведниот модел на семејството. Ова ќе има RAM меморија од 2 GB и внатрешен простор за складирање од 16 GB. Во меѓувреме, моделот LG Q6 Plus ги зголемува сите бројки и ќе се позиционира како најмоќен од сите верзии: ќе има RAM меморија од 4 GB и простор за зачувување датотеки од 64 GB. Сега, да, во сите нив можете да користите MicroSD мемориски картички со капацитет до 2 ТБ.

За останатото, како што веќе ве предупредивме, останува исто. Тоа е, ќе имаме три терминали со 5,5-инчен екран дијагонално со максимална резолуција од Full HD (1080p). Шасијата е целосно метална во алуминиум од серијата 7000 - според компанијата што се користи во аеронаутичкиот сектор - подобро ќе ги апсорбира ударите од падови.

Во меѓувреме, на задната страна наоѓаме камера од 13 мегапиксели - не двоен сензор - додека предниот сензор од 5 мегапиксели обезбедува добро самоили благодарение на неговиот широк агол од 100 степени, така што никој не останува надвор од ударите. Претпоставуваме - во соопштението не е прецизирано - дека Андроид верзијата ќе продолжи да биде Android 7.1 Nougat и дека во сите верзии ќе имаме капацитет на батеријата од 3.000 милиампер.

Конечно, како што е наведено, оваа опрема веќе треба да биде достапна во редовните продавници. И опсегот би започнал од 299 евра (LG Q6 Alfa), иако е исто така точно дека средниот модел - оригиналот на семејството - веќе може да се најде од многу помалку од таа сума.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.