Втората генерација LG V10 се очекува за месец септември

LG V10 lg v10

 

Гласините го покажуваат тоа барем кога гледаме датуми по летото. Овој нов модел на LG би бил наследникот на успешниот LG уред, LG V10 претставен во октомври 2015 година и е дека некои извори блиски до компанијата укажуваат дека LG V20 е близу.

Новиот модел на терминалот ќе биде претставен во септември, со што ќе се исполни едногодишниот циклус по првиот модел и покрај фактот дека почетокот на продажбата на LG V10 започна на Божиќ. Вистината е дека се соочуваме со летни месеци полни со гласини, презентации и можни нови терминали како тоа не се случило долго време.

Една од главните карактеристики на сегашниот модел на LG покрај моќниот хардвер што му овозможува да биде меѓу врвните модели, LG V10 се карактеризира со тоа што има двоен екран. Овој двоен екран дозволува такви интересни функции како да може да гледате известувања и некои функции за продуктивност, така што останува со 5,7-инчен екран и 2,1-инчен екран.

Неколку детали излегоа наводно за новиот модел LG V20, но имајќи предвид дека IFA Берлин е пред самиот агол и дека кинеските производители лансираат арсенал на уреди летово, не се сомневаме дека овие гласини од корејскиот печат etnews можеби се точни. Beе биде потребно да бидете малку повеќе трпеливи и да ги следите деталите и протекувањата што стигнуваат до мрежата за да ги споделите со сите вас, но во моментот нема никакви детали, ниту дизајн ниту внатрешен хардвер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.