LG V20 нема да се најде во продажба во ниту една европска земја

LG

Поминаа неколку дена откако официјално можевме да го запознаеме новиот LG V20, Новиот предводник на LG кој има повеќе од интересни карактеристики и спецификации. Тоа е исто така првиот мобилен уред кој дебитираше на пазарот со инсталиран Android 7.0 Nougat природно.

Се разбира, во моментот не знаеме официјален датум за продажба на овој нов терминал, за кој научивме во последните часови не можеше да го достигне, барем за момент, европскиот пазар. Досега, LG само потврди дека лансирањето на LG V20 во Европа не е дел од нејзините непосредни планови.

Во отсуство на официјална потврда, многу корисници се целосно разочарани и LG V20 предизвика голем интерес ширум светот и особено во Европа.

Според наше мислење Сосема сме сигурни дека иако на почетокот LG V20 нема да се појави на пазарот, тоа ќе го стори наскоро. Ова ќе ни овозможи да го купиме новиот терминал на LG во која било европска земја без никакви проблеми. Какво чувство има за компанијата да лансира нов предводник и да не го продава во Европа?

Засега треба да почекаме, прво, јужнокорејската компанија да го потврди датумот на официјалното претставување на LG V20, а потоа и земјите каде што ќе биде достапен. Доколку се потврди веста дека нема да се продава во Европа, без сомнение ќе се соочиме со многу лоши вести и јасен чекор назад од LG.

Дали мислите дека конечно ќе можеме да го купиме LG V20 на европскиот пазар без никаков проблем?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.