LG X Mach и LG X Max конечно се гледаат во две промотивни видеа

LG

Минатиот јуни LG официјално го објави новиот LG X Mach и LG X MaxИако до денес не бевме во можност да видиме премногу од нив или да научиме премногу информации за нив. За среќа, во последните часови јужнокорејската компанија објави две промотивни видеа, кои можете да ги видите во оваа статија, и во кои можеме да дознаеме некои детали за овие нови паметни телефони.

Во моментов нема официјален датум за лансирање на пазарот на овие LG X, но многу се плашиме дека по објавувањето на овие промотивни видеа, тој датум може да биде многу близу. Се разбира, пред да предвидиме датум, ќе почекаме за официјална комуникација од страна на LG.

Подолу можете да го видите промотивно видео на LG X Mach;

Овој смартфон се издвојува по 5.5-инчниот Quad HD екран, шест-јадрениот Qualcomm Snapdragon процесор и пред се по својата компатибилност со LTE Car 9 3CA, што во превод на јазик што сите можеме да го разбереме, значи дека може да достигне брзина од 400 Mps.

Следно ќе ги разгледаме промотивно видео на LG X Max;

Екранот на овој мобилен уред исто така ќе биде 5.5 инчи, иако со поскромни спецификации. Неговиот процесор ќе има само четири јадра, поддржан од 2 GB RAM меморија и со Android верзија, 6.0, што веќе изгледа некако застарено за терминал кој сега го прави своето деби на пазарот.

Што мислите за овие нови LG X Mach и LG X Max?. Може да ни го кажете вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.