LG X Power 2, интересен напредок пред LG G6

LG X Power 2

LG не сакаше да чека да започне Светскиот мобилен конгрес за да започне да ги става своите картички на маса, во форма на мобилни уреди, за 2017 година и пред неколку минути тој само официјално го претстави LG X Power 2, одличен паметен телефон каде неговата огромна батерија се издвојува пред сè.

Со карактеристики и спецификации типични за добар среден опсег, тој ќе направи уште поодлучен облог од оној на LG X Power за нудење огромна автономија на корисниците благодарение на неговите 4.500 mAh. Овој терминал пристигнува со задоволство пред почетокот на MWC и последниот огномет што ќе значи официјално пристигнување на пазарот на очекуваниот LG G6.

LG X Power 2 Карактеристики и спецификации

Следно, ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на овој LG X Power 2;

 • Димензии: 7 x 78.1 x 8.4 мм
 • тежина: 164 грама
 • Екран: 5,5 инчи HD со резолуција од 1280 × 720 пиксели
 • Процесор: Осум-јадрени MediaTek MT6750 1.5 GHz
 • GPU: Мали-T720
 • RAM меморија: 2 GB / 1.5 GB
 • Складирање: 16 GB со можност за проширување до 2 ТБ преку картички microSD
 • Врски: 4G LTE, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, GPS
 • Система operativo: Андроид 7.0 Нугат
 • Камери: Заден дел од 13 мегапиксели со LED блиц и преден 5 мегапиксели со широк агол и LED блиц
 • Батерија: 4500 mAh со брзо полнење

Со оглед на овие карактеристики и спецификации, несомнено е дека се соочуваме со она што ќе биде еден од најдобрите терминали на таканаречениот среден опсег, кој исто така има повеќе од дарежлива батерија. Се разбира, LG не вложи премногу напор да воведе нови карактеристики во однос на првата верзија на овој паметен телефон, која е во голема мерка споделена во сите аспекти.

Многу позитивен аспект што треба да се земе предвид и кој не можеме да го превидиме е оперативниот систем што ќе биде инсталиран во него, што нема да биде никој друг туку Android Nougat 7.0 или најновата верзија на мобилниот оперативен систем на Google.

Батерија над скоро сè

Ако повторно ги погледнеме карактеристиките и спецификациите на LG X Power 2, никој од нив не се издвојува над батеријата, која има капацитет од 4.500 mAh, нешто што е сè потешко да се најде на мобилен уред.

Оваа автономија, како што најави LG, Тоа ќе ни помогне да уживаме во видеата 15 часа или да се движиме 18 часа. Тие дури потврдија дека можеме да користиме GPS постојано 10 часа.

Ако нормално го искористиме овој терминал, батеријата несомнено ќе ни помогне да поминеме неколку дена далеку од кој било приклучок, нешто што несомнено е многу ценето, особено од голем број на корисници.

Без сомнение, сите овие податоци ќе треба да се споредат со тестирање на новиот LG X Power 2, иако веќе можеме да предвидиме дека иако реалните бројки се малку под оние што ги дава LG, тие веќе ќе бидат повеќе од позитивни. Исто така, не можеме да го заборавиме тоа Thisе имаме и брзо полнење во овој нов паметен телефон, нешто што ќе ни овозможи да ја наполниме оваа огромна батерија за само неколку минути.

Цена и достапност

Во однос на цената и достапноста на овој LG X Power 2 сè уште не знаеме апсолутно никакви информацииИако LG официјално го претстави овој нов уред, тој нема да направи целосна презентација до Светскиот мобилен конгрес. Во тоа време сигурно ќе го знаеме датумот на неговото пристигнување на пазарот, покрај официјалната цена со која можеме да ја набавиме.

Секако, доколку сакате да поставите можен датум за негово излегување на пазарот, останете со месец март, на кој укажуваат сите гласини за лансирање на овој уред во Латинска Америка. Подоцна ќе ја доживее својата премиера во Европа, Азија или САД.

Што мислите за овој нов LG X Power 2 што беше официјално претставен денес?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни. Исто така, кажете ни дали би го купиле овој паметен телефон, во кој преовладува батеријата, над многу други работи и колку би биле подготвени да платите за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.