LG X5, нов член на опсегот на влез со огромна батерија

LG X5

Корејскиот LG не направи многу бучава со новото лансирање што се случи пред неколку часа. Тоа е нов мобилен терминал во опсегот на почетно ниво, кој е именуван LG X5. Овој тим, без премногу нагласување во техничките аспекти - што се однесува до напојувањето - тоа го прави во секторот за батерии.

LG X5 е нов тим кој, како што рековме, не се истакнува по својата моќ. Оттука, ние го класифицираме во опсегот на влез на производителот. Како што ќе видиме подоцна, нејзината цена преведена во евра е доста висока, така што може да го остави надвор од играта пред многу поинтересни опции и повисоки опсези - Здраво, Xiaomi-.

LG X5 батерија

Овој LG X5 има дијагонален екран од 5,5 инчи и нуди HD резолуција; т.е.: 1.280 x 720 пиксели. Во меѓувреме, внатре ќе имаме процесор потпишан од МедијаТек и се состои од 8 процесни јадра: а MT6750 на 1,5 GHz кој ќе биде придружен со 2 GB RAM меморија и простор за складирање што достигнува 32 GB. Секако, прецизирано е дека има слот за картичка microSD.

Што се однесува до неговите камери, на предната страна ќе имаме сензор од 5 мегапиксели, додека нејзината главна камера достигнува до 13 мегапиксели. Исто така во задниот дел ќе имаме читач на отпечатоци за отклучување на опремата многу побрзо и побезбедно.

Сега, LG X5 има неоспорен протагонист. Станува збор за вашата батерија: има капацитет од 4.500 милиампери и наводно треба да ви овозможи траење на батеријата до 2 дена ако не барате премногу работа од вашиот процесор. Конечно, инсталираниот софтвер е Android 8.0 Oreo и тој ќе пристигне прв во неговата родна земја по цена од 363.000 вони или 280 евра за промена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.