LGV 20 ќе биде достапен во боја; урбана сива, слатко сребрена или романтична розова

LG V20

Од официјалното претставување на новиот сме само неколку часа LG V20, втор обид оваа година од страна на LG да лансира терминал од висока класа што ќе ја убеди пошироката јавност по неуспешниот обид на LG G5. Она што во моментот требаше да биде предводник на јужнокорејската компанија е далеку од очекуваното.

Сепак, Овој LG V20 има изглед како да може да го прифати аплаузот на скоро сите И, тоа е веќе на веќе познатите карактеристики, додавајќи дека тоа ќе биде првиот паметен телефон што ќе се појави на пазарот со Android 7.0 Nougat, сега е додаден изненадувачки опсег на бои.

Урбана сива, слатко сребрена и романтична розова ќе бидат трите бои во кои ќе биде достапен новиот мобилен уред LG. Во моментов не успеавме да видиме ниту една слика или видео од терминалот со која било од овие бои, но се очекува утре тие да изгледаат сјајно во официјалната презентација на уредот.

Она што нема да можеме да го видиме ќе биде модуларен терминал, како што беше LG G5, иако ќе има пресечен оддел во левиот парк од задната област каде што ќе се најдат батеријата и слотовите за microSD и SIM картичката.

На сликата прикажана подолу, можеме да ја видиме работата на овој оддел, иако сликата не е официјална и припаѓа на едно од многуте протекувања што се случија од овој LG V20.

LG V20

Кое е вашето мислење за новиот LG V20 неколку часа откако е официјално претставен?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.