Logitech го лансираше својот нов безжичен глушец за игри: Logitech G PRO

Loversубителите на игри веќе ги знаат придобивките од производите на Logitech. Во овој случај, фирмата штотуку лансираше нов глушец за најмногу гејмери ​​наречен Logitech G PRO, модел во кој се додава најновата генерација на СЕНОРОТ ХЕРО.TM (Оптички рангирани со висока ефикасност), сензор од 16K за максимална брзина, прецизност и одзивност.

Новиот модел на гејмерски глушец Logitech претставен пред неколку часа им нуди на професионалците од еСпортот и loversубителите на игри целата технологија што им е на дофат на раката. Овој Logitech G PRO, ја има ексклузивната технологија Logitech LIGHTSPEED и системот за безжично полнење Logitech G POWERPLAY, за полнење и репродукција без прекини.

Про Спецификации за G PRO

Важното нешто кај овој вид глувци е дека тие се робусни, лесни и со моќна изведба. Во овој случај, компанијата имаше помош од повеќе од 50 професионалци на eSprots, за да го направиме овој глушец еден од најдобрите за гејмерите. Logitech G PRO го вклучува водечкиот индустриски сензор 16K HERO, сензорот со највисоки перформанси достапен денес. Сензорот 16K HERO вклучува целосно нов леќа и алгоритам за следење на моментот за прецизност на највисоко ниво без забрзување, измазнување или филтрирање низ целиот опсег на DPI. G PRO е способен да ги надмине перформансите на сензорите од претходните генерации, надминува 400 IPS и обезбедување на следење на 16.000 DPI максимална прецизност.

Сопствена Ујех Десаи, потпретседател и извршен директор на Logitech Gaming објасни при лансирањето:

Отсекогаш верувавме дека безжичната мрежа ќе биде начинот, па професионалците од еСпорт можат да играат и да победуваат со нашата безжична опрема. Затоа соработувавме со добрите професионалци на eSports кои се натпреваруваат со ова глувче со месеци, вклучително и почесен победник како профит од Лондон Spitfire на шампионатот OWL.

Глушецот има лево и десно копче што може да се отстрани за да овозможи амбидекситетност, и двете копчиња и осветлувањето LIGHTSYNC RGB исто така може да се прилагодат со софтверот за игри на Logitech (LGS). Копчето DPI се наоѓа на дното на Logitech G PRO за да спречи несакани промени на DPI во играта. 

Достапност и цена

Овој нов глушец за безжични игри Logitech G PRO сега достапен во вообичаените и специјализирани продавници за игри. Што се однесува до цената, тоа не е премногу скап глушец за да ги има овие спецификации и Се продава за 149 €. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.