Logitech воведува нов глушец за гејмерите, Logitech G305

Ако постои фирма што знае да прави квалитетни глувци и тастатури за гејмерите, ова е Logitech. Очигледно на денешниот пазар наоѓаме добар број на брендови достапни за најсложените гејмери, но Logitech е секогаш меѓу првите кога ќе ја погледнете „содржината“ на квалитетот и цената на некои од нејзините специфични производи за игри.

Во овој случај, ја имаме презентацијата на новиот Logitech G305 што го користи Logitech G ексклузивна безжична технологија Lightspeed за побрзо гејминг искуство од другите жични глувци, како и револуционерниот сензор G HERO на Logitech, способен за изведба од следната генерација со 10 пати поголема енергетска ефикасност од глувците од претходната генерација.

Каблите влегуваат во историјата со овој нов бран глувци

Со новиот модел на Logitech, гејмерите Повеќе бара тие можат да заборават на играњето со кабли без да ги загрозат нивните перформанси и резултатите на ефикасност и латентност во игрите. Дел од подобрувањата што ги спроведува фирмата кај овие глувци зборува за неговиот сензор ХЕРО, ова е водечки сензор во својата категорија неверојатно енергетски ефикасни и со невидена прецизност и одзивност. HERO нуди 400 IPS прецизност и чувствителност до 12.000 DPI, без забрзување и измазнување.

Спецификациите на овој глушец се спектакуларни, но потрошувачката на тоа нè остава со отворена уста, велат од компанијата глувчето е способно за 250 часа континуирана репродукција на само една АА батерија и со стапка на извештај од 1 ms во режим на изведба

Цените и достапноста

Новиот безжичен Logitech G305 Lightspeed Игри Глушецот ќе биде достапен во глобалните дистрибутери во текот на овој месец јуни со навистина содржана цена од само 59 евра. Без сомнение можеме да кажеме дека е добар глушец за оние кои не сакаат да трошат многу пари на периферни уреди или кои започнуваат во светот на игри на среќа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.