Logitech Craft е тастатура инспирирана од Surface Dial на Microsoft

За време на презентацијата на Surface Studio, сè што е во едно на Мајкрософт, она што привлече најголемо внимание, покрај прекрасниот дизајн, беше и Surface Dial, уред што можеме да го поставиме на екранот на допир за да комуницираме на многу побрз начин и едноставни кога сме уредување фотографии или создавање нова содржина со уредници на слики како Фотошоп.

Фирмата Logitech е инспирирана од тој концепт и го претстави Logitech Craft, тастатура која вклучува бирање горе лево од тастатурата и со кои можеме да комуницираме со уредување апликации како да го правиме тоа со Surface Dial на Microsoft.

Како и Surface Dial, оваа тастатура е наменета за сите оние професионални корисници на дизајн кои треба секогаш да ги имаат при рака алатките што ги нудат различните апликации достапни на пазарот, како Фотошоп, Adobe Premier, Adobe Illustrator покрај апликациите што можеме редовно да ги користиме како Word, Excel и PowerPoint.

Кога се користи со Word, на пример, можеме брзо менувајте ја големината на фонтот и фонтот, големината на сликите, дизајнот на документот, бојата на различните елементи што ги додаваме ... како што можеме да видиме, фирмата Logitech уште еднаш размисли за сè кога ја лансираше оваа фантастична тастатура, тастатура која има цена од 199 евра и тоа ќе се појави на пазарот во средината на септември.

Занаетот Logitech ни нуди осветлување на копчињата и ни овозможува да го поврземе преку блутут со најмногу три уреди, иако исто така можеме да го искористиме и приемникот на компанијата за да можеме да го користиме на компјутери кои немаат врска со Bluetooth, иако денес навистина има многу малку и може да се сметаат на прстите од едната рака.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.