Мекдоналдс дава монитор за активности со својот Среќен оброк

Монитор за активност на Мекдоналдс

Мекдоналдс е еден од најпознатите и најпопуларните ланци за брза храна ширум светот, кој се истакнува по квалитетот на својата храна, но и по менијата на своите деца, кои вклучуваат забавен подарок. Сепак, во последниве денови компанијата се чини ја напушти својата политика на давање играчки, за да даде монитор за активност во САД и Канада.

Како што можеме да видиме на сликата што ја предводи оваа статија, тоа е а мал паметен часовник за играчки, наречен Step-It и со кои ланецот брза храна сака да го охрабри најмалото од куќата да се движи и да остане активен.

Овој уред работи на многу сличен начин како паметните часовници за кои обично зборуваме овде. На екранот ќе бидат прикажани на пример преземените чекори а некои мали LED диоди ќе светнат со поголема или помала брзина, осветлуваат со поголема или помала брзина така што децата ќе можат да гледаат различни светла во зависност од нивниот степен на активност.

Како што веќе ви кажавме во моментот Овој подарок го добиваат најмалите во САД и Канада коинцидираат со Олимписките игри што се одржуваат во Рио де Janeанеиро. Во моментот е непознато дали овој монитор за активности ќе достигне повеќе земји, иако се надеваме дека е повеќе од интересен подарок.

Што мислите за најновиот подарок што Мекдоналдс одлучи да го вклучи во својот популарен среќен оброк?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.