Megaupload повторно ќе биде активен во јануари 2017 година

Мегааплата

Пред неколку дена неговиот Ким Дотком објави дека, откако ја напуштил услугата за складирање на облаци Мега, работел со месеци и го практикувал целото искуство стекнато последниве години во комплетно нова услуга, нешто што би го сакале сите негови обожаватели. Конечно, не мораше да чекаме премногу долго за да знаеме дека Megaupload повторно ќе биде активен во 2017 година целосно обновен.

Денот избран за враќање на Megaupload, како што вели самиот Ким Дотком, посилен од кога било, ќе биде следниот Јануари 20 на 2017, ден што iousубопитно е петта годишнина од затворањето на самата услуга од страна на ФБИ. Како детал, и покрај тоа што не надмина премногу податоци во врска со ова, оваа нова верзија на познатиот Megaupload ќе биде оптоварена со новости по големото ажурирање извршено по пет години исчезнување. Помеѓу најважните вести Означете ги нејзините 100 GB бесплатно складирање по сметка, можноста за криптирање на датотеки, неограничен трансфер, синхронизација помеѓу уредите, па дури и можноста за извршување плаќања преку Bitcoin.

Megaupload повторно ќе биде активен на крајот на јануари 2017 година

 

Тие веќе почнуваат да делат купони така што одредени корисници можат да ја тестираат бета верзијата на услугата и да дадат свое мислење за тоа. Ако сте заинтересирани да ја испробате оваа нова бета верзија на Megaupload пред некој друг, кажете ви дека како што Ким Дотком ги коментираше своите социјални мрежи, секој што ќе испрати твит со фразата «# Megaupload се враќа»Receiveе добиете купон за пристап до услугата.

Како последно потсетување, кажете ви дека во тоа време властите на Соединетите држави сметаа дека Мегааплод постигнал профит од околу 175 милиони долари за наводен нелегален материјал. Во тоа време, станува збор за 2012 година, започна комплексен процес на регистрација и екстрадиција во САД против Ким Дотком и неговите соработници.

Повеќе информации: светски свет


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.