Meizu MX6 го крши Geekbench со својот фантастичен хардвер

meizu-mx6

Meizu MX6 е уред што е најавен за 19 јули оваа година, односно следната недела ќе можете да купите еден од најмоќните и најдобро произведени уреди кои работат со оперативниот систем Андроид. Ако нешто исто така го карактеризира Meizu, тоа е токму содржината на нејзините цени. Новина пред неговото лансирање е тоа што Meizu MX6 буквално ги скрши рекордите на Geekbench благодарение на неговиот фантастичен хардвер и десет-јадрен процесор што ветува дека ќе обезбеди едно од најдобрите можни искуства во опкружувањето на Android.

Овој процесор ARM MT6796 Helio X20 (Helio X20 натаму) работи на 1,39GHz со десет јадра, ништо повеќе и ништо помалку. Но, не само тоа, процесорот е придружен со 4 GB RAM меморија според Geekbench. Претходното протекување на пријателите на AnTuTu, исто така, дозволете ни да ги видиме овие спецификации на уредот. Е има и Full HD екран, се чини дека компаниите сфатија дека поголема резолуција на мобилен уред нема многу смисла. Што се однесува до основното складирање, тој ќе има 32 GB и како и секогаш е можно да се прошири просторот за складирање со microSD меморија.

Покрај тоа, откриена е и предна камера од 5 MP и задна камера од 12 MP, што ќе ветува повеќе од пристојни фотографии, нешто чудно во мобилните телефони со кинеско потекло, кои имаат тенденција да монтираат прилично просечни леќи и камери. Батеријата ќе има 4.000 mAh тоа ќе ги воодушеви loversубителите на автономијата. Процесорот постигна во Geekbench 1822 поени во еднојадрен и 5138 поени во повеќежилен, да биде првиот уред на Meizu кој монтира десет-јадрен процесор. Се надеваме дека ќе можеме да го испробаме овој деликатес на Meizu од 19 јули оваа година, уред со метална шасија и прилично континуиран дизајн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.